4.3
(4)

هفت ویژگی پرطرفدار برای استخدام کارمند

هر کارفرمایی درباره کار با کارمندان خوب و بد تجربیاتی دارد، از این‌رو می‌داند چه ویژگی‌های مهم هستند. کارفرمایان به دنبال هفت ویژگی در کارمندان هستند:

 

1. هوش و ذکاوت

اولین موردی که کارفرمایان به دنبالش هستند هوش و ذکاوت است. تقریبا تمام تحقیقات نشان داده‌اند که 76 درصد کارایی و ارزش‌آفرینی کارمند به هوش و ذکاوت او بستگی دارد. منظور ما از هوش توانایی برنامه‌ریزی، سازماندهی، تعیین اولویت‌ها، حل مشکلات و به پایان رساندن کارها است. هوش به حس تشخیص کار درست و توانایی عملی شما در حل مشکلات روزانه محل کار بستگی دارد. بهترین راه نمایش هوشمندی، پرسیدن سوالات هوشمندانه است. یکی از نشانه‌های هوشمندی کنجکاوی است. هر چه سوالات بهتری بپرسید و به پاسخ‌ها گوش دهید، باهوش‌تر به نظر می‌رسید.

 

2. توانایی رهبری

دومین ویژگی مورد توجه کارفرمایان، توانایی رهبری و هدایت کارها است. منظور ما از رهبری، تمایل به پذیرفتن مسئولیت کارها و نتایج آن است. رهبری شامل قبول مسئولیت، داوطلب شدن در کارها و به نتیجه رساندن کارها است.
نشانه بارز رهبران آن است که عذر و بهانه نمی‌آورند. شما می‌توانید مسئولیت دستیابی به اهداف سازمان را بپذیرید و سپس در جهت رسیدن به نتایج مورد نظر تلاش کنید.

 

3. درستی و صداقت

درستی و صداقت سومین ویژگی مورد جست‌وجوی کارفرمایان است. درستی مهم‌ترین ویژگی برای دستیابی به موفقیت‌های بلندمدت در زندگی و کار است. سرآغاز درستی و صداقت، روراست بودن با خودمان است، به این معنی که با خودمان و دیگران کاملا صادق باشیم و نقاط قوت و ضعف‌هایمان را بپذیریم. به راحتی به اشتباهات قبلی اعتراف کنیم. درستی،مخصوصا، شامل وفاداری نیز می‌شود. فرد وفادار هیچ‌گاه درباره کارفرما و همکاران قبلی بدگویی نمی‌کند. او حتی اگر از کار قبلی اخراج شده باشد، هرگز ایراد نمی‌گیرد و انتقاد نمی‌کند.

 

4. دوست‌داشتنی بودن

چهارمین ویژگی مورد نظر کارفرمایان، دوست‌داشتنی بودن است. کارفرمایان اشخاصی را دوست دارند که خون‌گرم، دوستانه و اهل همکاری هستند و زندگی را سخت نمی‌گیرند. کارفرمایان به دنبال کسانی هستند که اهل کار گروهی و ملحق شدن به خانواده کاری هستند.
مردان و زنانی که شخصیت خوبی دارند، همواره در کارشان محبوب‌تر و موثرتر هستند. کار تیمی، کلید موفقیت در کسب‌وکار است. تجربه قبلی شما در کار گروهی و تمایل برای گروهی کار کردن در آینده، یکی از جذاب‌ترین خصوصیات شما در تقاضای هر شغلی است.

 

5. صلاحیت

صلاحیت پنجمین ویژگی مورد نیاز کارفرمایان است. قبلا در مورد آن صحبت کردیم. کفایت و شایستگی برای موفقیت ضروری است و زیربنای همه پیشامدهای کاری شما است.
به بیان ساده صلاحیت، توانایی انجام کار است. صلاحیت شامل توانایی تعیین اولویت‌ها، تشخیص کارهای مرتبط از کارهای نامرتبط و سپس تمرکز کامل روی هدف تا اتمام کار است.

 

6. شجاعت

ششمین ویژگی است که کارفرمایان به دنبالش هستند شجاعت یا تمایل به قبول ریسک است. شجاعت همچنین به معنی پذیرفتن چالش‌ها و علاقه به انجام کارهای بزرگ و جدید است در شرایطی که هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد.

یک جنبه شجاعت، صحبت کردن و بیان افکار و احساسات در موقعیت‌های دشوار است. کارفرمایان، مردان و زنانی را که از بیان دیدگاهشان نمی‌هراسند، تحسین می‌کنند. شما هم می‌توانید در مصاحبه استخدامی، با پرسیدن سوالات رک و واضح درباره شرکت، موقعیت و آینده احتمالی خودتان در آنجا، شجاعت خود را نشان دهید.

 

7. شخصیت استوار

آخرین ویژگی‌ که کارفرمایان به دنبال آن هستند، شخصیت محکم و استوار است که به معنی مصمم بودن و استقامت در مواجهه با مصیبت‌ها است. شخص استوار با سخت شدن مسیر حرکت، پایداری نشان می‌دهد. اگر طی مصاحبه آرام، خونسرد و راحت باشید، شخصیت استوار خود را نشان می‌دهید و ثابت می‌کنید در برخورد با مخاطرات اجتناب‌ناپذیر فعالیت‌های روزانه سازمان، آرام و خونسرد خواهید بود.
مهم‌تر از همه، شخصیت شما که مجموعه‌ای از تمام ویژگی‌های مثبتتان است، بیشترین تاثیر را در کسب شغل دلخواه دارد. همواره برای بهبود شخصیت خود کار کنید و در هر موقعیتی مانند افراد برجسته رفتار کنید.

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 4

نویسنده: برایان تریسی - کتاب درآمد رویایی

منبع: مدیر سبز
دانلود PDF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت | ورود
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد

کتاب کسب‌وکار همین است!

نگاهی ساده به اجزای کلیدی کسب‌وکار

20 درصد تخفیف

فقط 39،000 تومان

ثبت‌نام دوره جدید سیستم سازی پیشرفته با 3.000.000 تومان تخفیف
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه