معرفی سیستم ایمیل مارکتینگ میلرلایت (MailerLite)
4.3
(49)

یکی از فعالیت‌های مهمی که سایت‌های بزرگ برای رشد کسب‌وکار خود انجام می‌دهند جمع‌آوری اطلاعات کاربران است. این اطلاعات می‌تواند نام و نام خانوادگی، موقعیت مکانی، ایمیل و شماره همراه افراد باشد. برای همین منظور ابزارهایی برای جمع‌آوری این اطلاعات وجود دارد. یکی از ابزارهای ایمیل مارکتینگ، سرویس قدرتمند میلرلایت است که با کمک آن می‌توانیم ایمیل‌های کاربران را به روش‌های مختلفی ذخیره کرد؛ سپس برای آن‌ها ایمیل‌هایی با گرافیک و چیدمان دلخواه ارسال کنیم.

 

میلرلایت چیست؟

میلرلایت (mailerlite.com) یک سرویس قدرتمند برای ارسال انبوه ایمیل که می‌توانید استراتژی‌های بازاریابی ایمیلی را به ساده‌ترین شکل اجرا کنید. این سرویس دارای بخش‌های زیادی است که به شما این امکان را می‌دهد تا ایمیل‌های خودکار، ایمیل‌های زمان‌بندی شده و ایمیل‌هایی با ظاهر زیبا (با چیدمان دلخواه) برای کاربران ارسال کنید. همچنین می‌توانید کاربران را در گروه‌های متعددی تقسیم‌بندی کنید تا ایمیل‌ها را به‌صورت هدفمند ارسال کنید.

مثلا اگر کاربری محصولی را خریداری کرد، یک ایمیل خودکار برایش ارسال شود که حاوی کوپن تخفیف 30 درصد باشد یا یک فایل دانلودی رایگان دارید و قصد دارید در ازای دریافت ایمیل، فایل مربوط را برای کاربر ارسال کنید. میلرلایت به ساده‌ترین شکل این کار را برای شما انجام می‌دهد و هر زمان ایمیل کاربر در گروه مورد نظر اضافه شد، فایل مربوطه به‌صورت خودکار ارسال می‌شود.

 

امکانات میلرلایت

میلرلایت

1. ساخت انواع کمپین به کمک ویرایشگر پیشرفته میلرلایت

در میلرلایت می‌توان هر نوع ایمیلی را چیدمان کرد. یعنی در ایمیل‌های خود می‌توانید به راحتی از تصاویر، ویدیو، انواع تیتر، متن‌ با رنگ‌های متنوع‌، لینک، دکمه، تایمر، آیکون، نقشه گوگل، ویدیو، پست‌های اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و… استفاده کنید. تمامی این امکانات به کمک جابجا کردن المان‌ها توسط موس انجام می‌شود. پس نیازی به هیچ دانش کدنویسی ندارید و هر بخشی که می‌خواهید ایجاد کنید را با موس برمی‌دارید و در نقطه مورد نظر قرار می‌دهید.

میلرلایت ایران

البته ویرایشگر پیشرفته میلرلایت امکان نوشتن در حالت HTML‌ را هم دارد و می‌توانید یک قالب اختصاصی با ساختار HTML بسازید اما برای استفاده از ساختار HTML باید زبان HTML را بشناسید تا قالب‌های ایمیل شما استاندارد باشند تا در صفحه نمایش‌ها به درستی دیده شوند. حتی می‌توانید یک ایمیل ساده که حاوی متن است را بسازید و ارسال کنید. بنابراین با استفاده از ویرایش‌گر میلرلایت هر نوع ایمیلی را می‌توانید چیدمان کنید.

 

سیستم میلرلایت

2. ساخت انواع گروه‌های کاربری

یک امکان بسیار عالی برای اینکه ایمیل‌های دریافتی از سایت را در میلرلایت مدیریت کنید، ساخت انواع گروه‌های کاربری در دسته بندی‌های متفاوت است. مثلا گروه‌های کاربران تازه عضو شده، گروه کاربرانی که خرید موفق داشته‌اند، گروه کاربرانی که عضو خبرنامه شده‌اند و هر گروه کاربری که مورد نظر شما است. سپس می‌توانیم در تنظیمات سایت تعریف کنیم ایمیل‌هایی که دریافت می‌شود در کدام‌یک از گروه‌ها قرار گیرند.

اضافه شدن ایمیل‌ها به گروه‌ها در حالت‌های مختلفی می‌تواند انجام شود. هم می‌تواند به‌صورت دستی توسط شخص اضافه شود و هم می‌توان طوری تنظیم کرد که خودکار به گروه‌ها اضافه شوند.

 

ارسال ایمیل

3. ساخت اتوماسیون

یکی از جذاب‌ترین و کاربردی‌ترین بخش‌های میلرلایت، بخش اتوماسیون است. با استفاده از این قابلیت، ایمیل‌های خودکار، زمان‌بندی‌شده و هوشمند ارسال می‌شوند. مثلا تنظیم می‌کنیم هر زمان کاربری محصول شماره 1 را خریداری کرد،‌ بعد از دو روز، یک ایمیل برایش ارسال شود و محصول شماره 2 را به کاربر پیشنهاد دهد.

حالت‌های مختلفی که در بخش اتوماسیون می‌شود تعریف کرد:

 • اگر ایمیل به گروهی اضافه شد، یک ایمیل به‌صورت خودکار ارسال شود.
 • اگر ایمیل به گروهی اضافه شد، چند ایمیل به‌صورت زمان‌بندی‌شده ارسال شود.
 • اگر ایمیل به گروهی اضافه شد، از فهرست گروه دیگر حذف شود.
 • اگر شخصی محصولی را خریداری کرد، از فهرست یک گروه خاص حذف شود.
 • و…

 

4. سیستم آمارگیری و گزارش‌دهی پیشرفته

گزارش تمامی ایمیل‌ها در میلرلایت ثبت می‌شود و مدیریت سایت به‌راحتی می‌تواند این گزارش‌ها را مشاهده کند و مورد بررسی قرار دهد. نتایجی مانند درصد باز شدن ایمیل‌ها، درصد کلیک شدن لینک‌های داخل ایمیل، تعداد افرادی که لغو اشتراک کرده‌اند، شناسایی موقعیت مکانی افراد و… . بنابراین با مشاهده آماری که میلرلایت به شما می‌دهد می‌توانید با چند آزمون و خطا، ایمیل‌ها را طوری بسازید تا بیشترین بازدید و نرخ تبدیل را داشته باشند.

 

5. اتصال میلرلایت به سایت‌ها

تمامی موارد بالا بخشی از امکانات میلرلایت است؛ اما این قابلیت‌ها زمانی کار خواهند کرد که سایت شما با سرویس میلرلایت ارتباط داشته باشد و به هم متصل باشند تا بتوانند به درخواست‌های یکدیگر پاسخ صحیح دهند. اتصال میلرلایت به سایت توسط کلیدی که به آن API می‌گویند انجام می‌شود. API یک کد، شامل اعداد و حروف است. زمانی که در میلرلایت یک حساب کاربری می‌سازید، یک API اختصاصی برای شما ساخته می‌شود. این همان کلید و مجوز اتصال میلرلایت به سایت است که در ادامه توضیح داده‌ایم که چطور باید از کلید API استفاده کرد.

 

آیا استفاده از میلرلایت رایگان است؟

میلرلایت، پلن‌های مختلفی برای ارائه خدمات خودش دارد که اولین پلن آن پلن رایگان 1-1000 عضو است. یعنی می‌توانید از خدمات میلرلایت تا 1000 عضو را به‌صورت رایگان استفاده کنید و اگر تعداد اعضای شما بیشتر از 1000 باشد از پلن‌های پولی این سرویس می‌بایست استفاده کنید.

 

آیا ایران توسط میلرلایت تحریم شده است؟

پاسخ این سؤال خیر است. چندی پیش، یک شرکت ایرانی به‌عنوان نماینده میلرلایت در ایران فعالیت می‌کرد و کاربران می‌توانستند واریز‌های ریالی را برای نماینده ایرانی انجام دهند. در حال حاضر شرکتی که نماینده میلرلایت بود به فعالیتش خاتمه داده است و این بدین مفهوم نیست که میلرلایت دیگر به کاربران ایرانی خدمات نمی‌دهد. فقط برای خرید پلن‌ها و تمدید پلن‌های خریداری شده باید واریز دلاری انجام دهید.

 

آموزش اتصال میلرلایت به وردپرس

همان‌طور که اشاره کردیم، برای اتصال میلرلایت به سایت نیاز به کلید API داریم. پس ابتدا به حساب کاربری خود در میلرلایت می‌رویم تا کلید API را یادداشت کنیم. سپس همانند تصویر، وارد بخش Integrations شوید.

میلرلایت چیست؟

 

سپس دکمه «Use» را کلیک کنید. همانند تصویر زیر

ایمیل مارکتینگ

 

کلید API را مشاهده می‌کنید. کلید API را کپی کنید.

 

تا اینجا کلید API را از میلرلایت دریافت کردیم. حال باید کلید API‌ را در سایت قرار دهیم. اما سایت ما باید بخشی که بشود کلید API را در آن قرار داد، داشته باشد. برای این منظور از افزونه‌ «هماهنگ‌ساز وردپرس و میلرلایت» استفاده می‌کنیم. توجه داشته باشید این افزونه رایگان نیست و باید آن را خریداری کنید. افزونه معرفی شده را می‌توانید از سایت ژاکت تهیه کنید. پس از نصب افزونه و فعال‌سازی آن، در تنظیمات مربوط به افزونه، بخشی وجود دارد که می‌توانید کلید API را قرار دهید. پس از قرار دادن کلید API، دکمه «ذخیره» را کلیک کنید. اگر تمامی کارها را درست انجام دهید، اتصال برقرار می‌شود. همانند تصویر زیر:

اتصال میلرلایت به وردپرس

 

زمانی که اتصال سایت و میلرلایت برقرار شد، می‌توانید تنظیمات دیگر را هم مطابق با استراتژی خودتان انجام دهید. مثلا می‌توانید تنظیم کنید اگر کاربران محصول A را خریداری کردند، ایمیلشان در چه گروهی اضافه شود.

افزونه «هماهنگ‌ساز وردپرس و میلرلایت» سازگاری کاملی با فرم‌ساز گرویتی دارد و در بخش پیکربندی GravityForms می‌توانید طوری تنظیم کنید وقتی کاربری فرمی ارسال می‌کنید، ایمیلش در چه گروهی اضافه شود. بنابراین ایمیل‌های کاربران را به اشکال مختلف به گروه‌هایی که در میلرلایت ساختیم اضافه می‌کنیم و در نهایت کمپین‌ها در میلرلایت اجرا می‌شوند.

در بخش‌های بعد جزئیات بیشتر از میلرلایت را توضیح خواهیم داد.

 

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 49

نویسنده: محمدرضا عابدینی - تیم تحریریه مدیرسبز

منبع: مدیر سبز
دانلود PDF

54 دیدگاه برای “معرفی سیستم ایمیل مارکتینگ میلرلایت (MailerLite)

 1. مسعود گفته:

  با سلام
  ضمن تشکر از ارائه این مقاله
  قبلا چندین جا دیدم که گفته بودند میلیر لایت ایران را تحریم کرده است، یا فقط در نسخه رایگان مشکلی وجود ندارد ولی در نسخه پولی برای سایت های ایرانی مشکل به وجود می آید.
  آیا مشکلی در هیچ سطحی وجود ندارد؟

 2. علی یوسفی گفته:

  سلام من چند تقریبا 10 روز هست ثبتنام کردم اما هنوز دامین بنده رو تایید نکردن حتی براشون ایمیل زدم و آدرس صفحه ارتباط با ما رو براشون فرستادم ولی باز تایید نشده.
  از بسیاری از دوستان شنیدم که سایت های ایرانی رو تحریم کردن حالا شما می فرمایید اینجور نیست ممنون میشم راهنمایی کنید که چه کار انجام بدم

  • محمدرضا عابدینی گفته:

   سلام، اگر محتوای سایت شما واقعی باشد قطعا مشکلی نخواهید داشت. یعنی محصول، مقاله و محتوای نمایشی نباشد.

   اگر دامنه شما تایید نشد، از طریق تماس با ما سایت میلارلایت، ایمیل ارسال کنید و درخواست خود را اعلام کنید. قطعا پاسخ خواهند داد.
   گاها ممکن است پاسخ‌های میلرلایت به شما در بخش اسپم ایمیل شما برود، می‌توانید بخش اسپم را هم بررسی کنید.

  • محمدرضا عابدینی گفته:

   سلام
   سایت‌های ایرانی‌ای هستند که خدمات پرداخت دلاری انجام می‌دهند. به این‌صورت که شما مقدار ریالی برای آن‌ها واریز می‌کنید، اطلاعات اکانت خود را به آن‌ها می‌دهید و آن‌ها پنل شما را شارژ می‌کنند.

   نمی‌توانم نام سایت مشخصی را معرفی کنم اما سایت‌هایی که این کار را انجام می‌دهند در فضای وب هستند. در گوگل جستجو کنید، پیدا خواهید کرد.

 3. masoud گفته:

  سلام از مقاله استفاده کردیم. میلرلایت اکانت ما را بسته است. اکانتی که دو سال باهاش کار کردیم. الان متاسفانه نمی‌توانیم استفاده کنیم و این یعنی تحریم دیگه. فکر می‌کنید تحریم یعنی چه؟

  • مدیر سبز گفته:

   سلام
   بسته شدن اکانت ده‌ها دلیل مختلف می‌تواند داشته باشد. اگر درصد مشخصی از گیرندگان Unsubscribe کنند یا Spam Complaint، این اتفاق می‌افتد. موضوع آن است که این اتفاقات می‌تواند برای همه اکانت‌ها بیفتد حتی اگر از ایران نباشند. ما با مدیران میلرلایت صحبت کرده‌ایم و گفته‌اند اکانتی را به‌دلیل ایرانی بودن صاحبش نبسته‌اند.

   موفق باشید
   بقوسیان

  • مدیر سبز گفته:

   سلام
   شما در میلرلایت یک ایمیل فرستنده تعریف می‌کنید و ایمیل‌هایی که ارسال می‌شود به همین ایمیل ارسال می‌شود. مثلا ایمیل فرستنده را news@modiresabz.com تعریف می‌کنید. ایمیل‌هایی که پاسخ داده شود، پاسخ آن به ایمیل news@modiresabz.com ارسال می‌شود که از طریق سایت قابل بررسی است.

   موفق باشید

 4. mina sabri گفته:

  سلام
  من دو سال پیش از این میلرلایت استفاده می کردم اما به دلیل ارسال ایمیل انبوه اشتباهی حساب کاربریم بسته شد. چندبار ایمیل زدم و درخواست رفع مشکل کردم اما کاری پیش نرفت.
  1. به نظر شما صلاح است که کلا دامنه دات کام سایتم را مثلا به CO یا هر پسوند دیگری تغییر دهم و دوباره حساب کاربری جدید در میلرلایت بسازم شاید تایید شود؟
  2. آیا سیستم جایگزینی برای میلرلایت وجود دارد مثلا SENDER.NET یا اگر شما سیستم جایگزینی می شناسید ممنون می شوم معرفی بفرمایید؟
  سپاس از پاسخگویی شما

  • مدیر سبز گفته:

   سلام
   بهترین کار آن است که با پیام و مذاکره بیبشتر مورد را حل کنید.
   آیا اکانت شما پولی بود که بسته شده یا رایگان؟

   جایگزین‌هایی مثل sender وجود دارند ولی تمام امکانات میلرلایت را ندارند.

   موفق باشید

 5. shahram گفته:

  سلام ممنونم از مطالب خوب سایت مدیر سبز

  چطور میتونم مثل دیجیکالا بعد از اینکه مشتری سفارش ارسال میکنه همچین ایمیل زیبایی به صورت خودکار در ووکامرس بفرستم ؟ چون ایمیل دیفالت خود ووکامرس اصلا زیبایی نداره.

  در این ایمیلی که دیجی میفرسته رسید خرید سفارش و نام و آدرس تحویل گیرنده و محصولات ذکر شده

  آیا همچین چیزی با میلرلایت میسر است ؟

  http://s7.picofile.com/file/8392430234/y6.jpeg

  • محمدرضا عابدینی گفته:

   سلام

   برای شخصی سازی ایمیل‌های ووکامرس به روش می‌توانید اقدام کنید.

   1. شخصی‌سازی فایل‌ ایمیل‌های ووکامرس با استفاده از تغییرات در کدنویسی. این کار نیاز به این دارد که تسلط به HTML و CSS داشته باشید.
   2. شخصی‌سازی پوسته ایمیل‌های ووکامرس توسط افزونه‌. برای این منظور، افزونه Vespro گزینه مناسبی است.
   مشخصات کامل این افزونه را می‌توانید از لینک زیر مشاهده کنید:
   http://email.aumfusion.com/vespro/

   البته نسخه فارسی این افزونه نیز در فروشگاه‌های فروش افزونه ایرانی نیز موجود است و می‌توانید آن را به‌صورت ریالی خریداری کنید.

   بنابراین نیازی نیست از میلرلایت برای این کار استفاده کنید.

 6. ندا گفته:

  سلام و مرسی از مقاله خیلی خوبتون
  واقعا مفید و کاربردی بود
  فقط یه سوال
  من خودم تاحالا از میلر لایت استفاده نکردم و لی یکی که ظاهرا قبلا استفاده کرده گفت که محدودیت ارسال ایمیل ها اینطوریه که شما میتونین در نسخه رایگان میلر لایت ماهیانه n تا گروه ۱۰۰۰ نفری داشته باشین و واسه همه این گروه ها ایمیل ارسال کنین.
  آیا واقعا اینجوریه؟
  یعنی میشه در نسخه رایگان ما توی ۱ ماه برای ۳ گروه ۱۰۰۰ نفره مثلا ایمیل بزنیم؟
  یا کلا ماهی ۱۰۰۰ نفر میتونیم ایمیل بزنیم.
  ممنون میشم یه توضیحی بدین

  • محمدرضا عابدینی گفته:

   سلام
   ممنون از شما
   در پنل رایگان اجازه دارید برای 1000 ایمیل یکتا، محتوا بفرستید؛ یعنی اگر لیست شما 1001 نفر شود دیگر امکان ارسال ایمیل در نسخه رایگان را نمی‌دهد و باید پلن پولی خریداری کنید.
   البته می‌توانید گروه‌هایی ایجاد کنید که ایمیل کاربران را در چند گروه دریافت کنید اما اگر مجموع عضو‌های گروه‌ها بیش از 1000 نفر شود امکان ارسال ایمیل به شما داده نمی‌شود مگر اینکه عضوی را حذف کنید یا گروه‌ها را طوری انتخاب کنید که مجموعش 1000 یا کمتر از 1000 نفر باشد.

 7. محمد نصیری گفته:

  سلام روزتون بخیر
  من در میلرلایت ثبت نام کردم اما ایمیل تایید برای من ارسال نمیشود به نظر شما مشکل از کجا میتواند باشد؟
  یا اینکه چند روز طول میکشه تا ایمیل تایید برامون ارسال بشه؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  • محمدرضا عابدینی گفته:

   سلام، چه ایمیلی را ثبت کردید؟
   ایمیل تایید برای ایمیل‌های دامنه ثبت شده ارسال می‌شود. یعنی اگر نام دامنه شما yourdomain.com باشد مثلا به mail@yourdomain.com ایمیل ارسال می‌شود و به سرورهای جیمیل یا یاهو ارسال نخواهد شد.

 8. مهرداد رنجبر گفته:

  سلام و درود
  مقاله بسیار کاربردی و مفیدی بود.
  من برای دامین شخصی خودم از میلرلایت استفاده کردم. خیلی سریع ایمیل تایید دامین هم برایم ارسال شد و خوشبختانه ایران رو هم تحریم نکرده . . .

  ممنون از تیم مدیرسبز

 9. حمید گفته:

  سلام وقت بخیر ممنونم از مطالب خوب تبم مدیر سبز و جناب بقوسیان عزیز
  یه سوال داشتم من اکانتمو ساختم توی مرحله اخر وریفای قبول نکرد سایت منو و از طرفی توب ایمیلی که فرستاده گفته که اطلاعات دیسکریپشن کسب و کارتان ناقص است و به همین دلیل است و درخواست داده که اطلاعات کاملتری بفرستید و من نمیدونم باید دقیقا چی بنویسم براشون که قبول کنن میشه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم از شما

 10. سجاد شریفیان گفته:

  سلام وقت بخیر و سپاسگزار از تیم مدیر سبز
  یک سوالی که دارم توی خود میلرلایت هم مطالعه کردم:
  اگر ما عضوی رو حذف کنیم خودمون توی active sub حذف میشن ولی توی unique sub حذف نمیشن! آیا این درسته؟
  یعنی من اکتیو ساب هام ۶۰۰ تا باشه ولی یونیک من ۹۰۰ تا باشه وقتی به ۱۰۰۰ عضو رسید باید پنل خریداری بشه؟
  امیدوارم خوب توضیح داده باشم و راهنمایی کنید مرسی از لطفتون

 11. کمال گفته:

  ضمن تشکر از این مقاله می خواستم بپرسم که
  ارسال ایمیل به یک سری لیست کوتاه مثلا 100 که مشتری ما نبوده اند یا خرید نکرده اند آیا ایمیل اسپمینگ حساب میشه ؟
  آیا این روش درست هست یا باید حتما مشتری از سایت ما خرید کنه تا ما ایمیل از او داشته باشیم ؟

 12. poyan گفته:

  Sorry, we can’t approve your account
  We review all new customers in order to protect you, our system, and others from potential spam email.

  Our system performs many checks and tests to determine the validity and quality of new accounts. Unfortunately, your account didn’t pass those tests.

  Please check your email inbox to learn more about why your account has been declined and what you can do
  واقعا نمیدونم باید چکا کنم کمکم کنید

 13. بهرام بهاری گفته:

  با سلام و احترام
  جناب بقوسیان آیا میلرلایت با توجه به اختلالات اینترنت دچار اختلال نشده است؟ آیا همچنان جوابگوی ایمیل مارکتینگ در ایران می باشد؟
  اگر خیر لطفا یک جایگزین مناسب معرفی بفرمایید
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

عضویت | ورود
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
کتاب بازاریابی عصبی

کتاب بازاریابی عصبی

23 ترفند جدید برای افزایش فروش با شناخت عملکرد مغز

80.000 تومان

فقط 56،000 تومان