4.8
(8)

ضمن آرزوی موفقیت‌های بسیار بزرگ فردی و کاری در سال جدید از شما دعوت می‌کنیم با دیدن این فیلم 9 دقیقه‌ای در سال جدید عملکرد بسیار بالاتری داشته باشید.

سلام ژان بقوسیان هستم و خیلی خوشحالم که امروز می‌توانم در خدمت شما باشم. سه نکته جالب برای شما آماده کرده‌ام که در تعطیلات فرصت بسیار مناسبی است که روی این موارد کار کنید و سال بعد را پرقدرت‌تر و بهتر شروع کنید و امیدوارم که در کسب‌وکار و زندگیتان موفق‌تر باشید.

 

1. رژیم گرفتن

اولین نکته در مورد رژیم گرفتن است. شاید فکر کنید که منظور، رژیم غذایی است ولی یک رژیمی وجود دارد که از رژیم غذایی بسیار مهم‌تر است و آن رژیم اطلاعاتی می‌باشد. اگر می‌خواهید در کارتان خیلی موفق‌تر باشید و مانند افراد تراز اول دنیا فعالیت و کار کنید، یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید رعایت کنید این است که رژیم اطلاعاتی بگیرید؛ یعنی به راحتی نگذارید که هر اطلاعات موجودی از اطراف وارد مغزتان شود زیرا این موضوع باعث می‌شود مغزتان خسته‌تر شود و نتواند تصمیمات خوب و حرفه‌ای‌تر بگیرد.

توصیه می‌کنم تا حد ممکن استفاده از موبایل را کم کنید و به خودتان قول بدهید که در زمان انجام کارهای مهم به ‌هیچ‌وجه سراغ موبایل نروید یعنی این اراده را داشته باشید که موبایلتان را یا کاملا خاموش کنید یا در یک جایی قرار دهید که به آن دسترسی نداشته باشید و بدین طریق بتوانید رژیم اطلاعاتی بگیرید.

چون مسلما علاقمند به رسانه‌های اجتماعی هستید می‌توانید زمان خیلی محدودی را مشخص کنید که برای مدت زمان کوتاهی از رسانه‌ها استفاده کنید و سپس آن را کنار بگذارید و مطمئن باشید افراد موفق دنیا هیچ‌گاه وابسته به موبایل و اطلاعات لحظه‌ای نیستند.

موبایل وسیله‌ای است که هر لحظه می‌تواند توجه شما را به خودش جلب کند و باعث شود تمرکزتان از یک کار بسیار مهم‌تر و اصلی‌تر خارج شود و لطمه بسیار زیادی به کسب‌وکارها وارد می‌کند. البته فقط موضوع موبایل نیست و حتی اگر پشت کامپیوتر هستید و کاری انجام می‌دهید که به اینترنت ربط ندارد مانند نوشتن متن یا تولید کردن محتوا، توصیه می‌کنم که اینترنت را قطع کنید زیرا با این کار می‌توانید خیلی عملکرد بالاتری داشته باشید؛ بنابراین اولین نکته‌ای که توصیه می‌کنم آن را انجام دهید و جدی‌تر روی آن کار کنید این است که رژیم اطلاعاتی خیلی سخت‌گیرانه‌ای برای خودتان تعریف کنید و مطمئن باشید که عملکردتان خیلی بالاتر خواهد رفت.

نکته بسیار جالبی که اخیرا در یک کتاب معروف خوانده‌ام این بود که ما مغزمان طوری طراحی شده که با هر تصمیمی که در روز می‌گیریم مقداری از انرژی تصمیم‌گیری ما مصرف می‌شود؛ بنابراین اگر شما در روز 100 عدد تصمیم بگیرید صرف‌نظر از اینکه این تصمیمات بسیار کوچک و کم‌ارزش است، از انرژی خودتان در راهی اشتباه استفاده می‌کنید و انرژی خود را هدر می‌دهید؛ بنابراین با کم کردن اطلاعات ورودی به مغز می‌توانید کاری کنید که تصمیمات خیلی کمتری در روز بگیرید و این انرژی را برای تصمیمات مهم‌تر و باکیفیت‌تر نگه دارید.

 

2. عادت‌های عمیق و ثابت

دومین نکته‌ای که می‌خواهم تشویق کنم که حتما روی آن متمرکز شوید و آن را انجام دهید این است که برای اول صبحتان عادت‌های بسیار عمیق و ثابتی تعریف کنید؛ یعنی یک فرد موفق به محض اینکه از خواب بیدار می‌شود دقیقا طبق عادت، کارهای اول روز خود را انجام می‌دهد. این عادت می‌تواند این باشد که به محض بیدار شدن مثلا یک لیوان آب ولرم بخورید، سپس 15 دقیقه یک مطلب انگیزشی بخوانید یا اطلاعاتی را وارد مغز خود کنید که کاملا مفید است و سپس 15 دقیقه پیاده‌روی و ورزش ‌کنید و بعد از آن، روز کاری خود را شروع ‌کنید؛ بنابراین این عادت‌های عمیق اول صبح باید آنقدر در شما تکرار شود که برای انجام آن‌ها نیاز به هیچ فکری نباشد؛ یعنی از روی عادت به محض بیدار شدن بدانید چه کاری باید انجام دهید؛ در واقع، این نوع عادت‌ها باعث می‌شود که عملکرد روزتان بالاتر باشد. افراد ناموفق بعد از بیدار شدن هیچ برنامه خاصی ندارند. توصیه می‌کنم حداقل برای نیم ساعت تا یک ساعت اول صبحتان حتما یک چنین برنامه دقیقی تعریف کنید و حداقل یک تا دو ماه آن را هر روز صبح تمرین کنید تا بعد از این مدت تبدیل به عادت شود و به محض بیدار شدن و بدون اینکه نیاز باشد شما فکر کنید کارها را بتوانید به ترتیب زمانی انجام دهید.

بنابراین ایجاد عادت‌های عمیق اول صبح یکی از رازهای بسیار مهمی است که تمام افراد فوق ‌موفق دنیا از این روش استفاده می‌کنند تا به اصطلاح روزشان را بسازند و یک روز کاری بسیار مفیدتر و باارزش‌تر برای خودشان ایجاد کنند.

 

3. اراده

سومین نکته‌ای که می‌خواهم تاکید کنم و شاید تا به‌حال آن را نشنیده باشید و خیلی جدید است این است که برای هر نوع موفقیتی شما باید فرد بسیار با اراده‌ای باشید. اگر زود خسته بشوید و زود تسلیم بشوید مسلما نمی‌توانید به موفقیت‌های بزرگ برسید. اگر با یک مانع خودتان را عقب بکشید و ناامید شوید مسلما موفق نخواهید شد حتی به موفقیت‌های کوچک هم نمی‌توانید دست پیدا کنید.

پیشنهاد من این است که در سال جدید تمرینی را به اسم تمرین پایداری انجام دهید. تعریف پایداری این است که ما شرایط سخت یا شرایطی را که احساس کنیم زیر بار فشار هستیم (فشار فیزیکی یا روحی)، با خوشحالی طی کنیم؛ بنابراین پایداری با تحمل فرق می‌کند و پایداری،‌ تحملی است که با خوشحالی همراه است و می‌دانیم که این سختی تمام می‌شود و در نهایت به یک هدف و موفقیت بزرگ‌تری خواهیم رسید.

یک روش بسیار جالب پیدا کرده‌ام که می‌توانید به کمک آن پایداری خودتان را افزایش دهید؛ یعنی در برابر مشکلات بتوانید قوی‌تر عمل کنید و با امید کارتان را ادامه دهید و آن، این است که تمرینات پایداریِ فیزیکی انجام دهید و این نکته‌ای است که دانشمندان روسیه چند سال پیش به آن رسیده‌اند که ورزشکارانی که تحت شرایط سخت ورزش می‌کنند اگر در زندگی‌شان یک مشکل روحیه‌ای و احساسی پیش ‌آید، خیلی ساده‌تر تحمل می‌کنند و خوش‌بین‌تر هستند.

بنابراین پیشنهاد من این است که اگر می‌خواهید خیلی خوش‌بین‌تر باشید و با روحیه کار کنید،‌ خودتان را تحت شرایط فیزیکی و سخت‌تری قرار دهید و ورزش‌هایی را انجام دهید که کمی از آستانه تحمل بدنتان بیشتر است که همین ورزش‌ها باعث می‌شود که کم‌کم مغز آمادگی این موضوع را پیدا کند که در برابر مشکلات روحیه‌ای و احساسی هم مقاوم‌تر باشید.

اغلب مدیران بعد از چند سال خیلی راحت‌تر شکست می‌خورند و خیلی روحیه‌شان ضعیف‌تر می‌شود، یکی از دلایل پایه‌ای همین است که ورزش نمی‌کنند؛ یعنی بدنشان را در شرایط فیزیکی سختی قرار نمی‌دهند و مغز کم‌کم آمادگی خودش را برای پایداری فیزیکی از دست می‌دهد که در نتیجه، پایداری‌مان در برابر مشکلات، موضوعات روحیه‌ای و احساسی هم کاهش پیدا می‌کند؛ بنابراین دوست دارم روی این موضوع نیز کار کنید و مطمئن باشید که این توصیه می‌تواند زندگی شما را متحول کند.

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد آرا: 8

سخنران: ژان بقوسیان

منبع: مدیر سبز

74 دیدگاه برای “ویدیو: 3 راز افراد موفق برای عملکرد خارق‌العاده

 1. [email protected] گفته:

  سلام
  ممنونم، امسال تو چند مقطع مختلف زمانی، نکات و آموزش‌های بسیار مفیدی از شما دریافت کردم که فوق‌العاده بود.
  تو سال جدید، بهترین آرزوها رو برای شما و تیم مدیر سبز دارم.

  سال خوبی بسازید

 2. احمد معین گفته:

  سلام وقت شما بخیر و شادی
  بابت فیلم آموزشی شما بسیار سپاسگزارم

  و باعث که به ورزش خودم بیشتر اهمیت دهم و در برنامه ام را کمی تغییر دهم.

  بابت مطالب ارزشمند شما ممنونم و دوستون دارم.

 3. رمضانی گفته:

  با سلام
  نکات مفید خلاصه و کاربردی بود
  به عنوان تلنگری برای خودمان برای
  شروع سال جدید عالی بود
  با تشکر از آقای بقوسیان و تیم مدیر سبز
  با آرزوی سال خوب برای شما و همکاراتون

 4. محمد حسن فاتح گفته:

  سلام استاد
  ممنون از توصیه‌های ارزشمند شما.
  مطالب شما باز هم مثل همیشه عالی و کاربردی بود.
  سال جدید رو به شما و همکارهای پر تلاشتان تبریک عرض می‌کنم.
  موفق و پیروز باشید.

 5. عليرضا مس چى نطامي گفته:

  سلام خدمت جناب آقاي بقوسيان عزيز
  واقعا حضرتعالي يكي از اساتيد فوق العاده كسب وكار ايران هستيد و ويدئو آموزشي هم عالي بود

 6. حسین سلیمانی گفته:

  درود بر استاد عزیزم جناب بقوسیان
  سال پر برکت و پر نشاطی برای شما و خانواده محترمتون آرزو می کنم ، توو سالی که گذشت با شرکت در دوره های مفیدتون کلی پیشرفت داشتم و خوشحالم که همچنان در کنار ما هستید و اطلاعات دست اول و مفیدتون رو در اختیارمون قرار میدین ، صادقانه بگم توو این 12 سال سابقه وبگردی ، استادی با سطح معلومات ، صداقت و محبت شما ندیدم ، ممنون از ویدئوی مفیدتون

  در پناه حق

 7. سالمی گفته:

  سلام
  ضمن تبریک سال نو
  نکات ارزشمندی را اشاره کردید:
  1- محدودیت استفاده از موبایل و شبکه های اجتماعی
  2- برنامه روزانه
  3- ورزش و فعالیت فیزیکی در کنار کار

 8. علیرضا سیف گفته:

  با سلام خدمت استاد عزیزم آقای بقوسیان
  امیدوارم سال 96 سالی سرشار از عشق ، محبت ، سلامتی و ثروت برای شما استاد عزیزم و مجموعه مدیر سبز باشد . ممنون از این سه نکته ارزشمند اشاره نمودید .

 9. رسول پازن گفته:

  سلام خدمت استاد عزیزم آقای بقوسیان و تیم مدیر سبز
  امیدوارم در سال جاری بهترین اتفاقات برای شما و تیمتان رخ دهد چرا که شما با آموزش هایتان باعث رخ دادن اتفاقی جدید و زیبا در کسب و کار و زندگی من شده اید
  با ارزوی موفقیت روزافزون برای شما

 10. ابوالفضل بهشتی ​​: اتحادیه اروپا بروکسلAbolfazl Beheshti گفته:

  با درود و سپاس از شما جناب آقای ژان بقوسیان، بسیار آموزنده بود،
  بهترینها برای شما در سال نوین

  ابوالفضل بهشتی

 11. شهريار ناصح گفته:

  استاد عزیز نکات بسیار ارزشمندی را در زمان بسیار تاثیرگزاری بیان کردید امیدوارم که سالی سرشار از پیروزی و شادی را تجربه کنید

 12. مجيد مرادي گفته:

  ممنون از شما استاد گرامي به دليل مطالب فوق العاده اي كه روي سايت قرار ميدهيد واقعا سايت شما يكي از بهترين سايت ها در زمينه بازاريابي است
  سپاسگذارم

 13. amir گفته:

  سلام اقای بقوسیان
  نکته اخرتون راجب تمرین پایداری عالی بود. من نقطه ضعفم تو کار هام پایداریه امیدوارم این روش برام کار ساز باشه
  ممنون از مطالب مفیدتون سال عیدتون مبارک .

 14. محمود زحمتی گفته:

  سلام جناب بقوسیان
  واقعا نکات ارزشمندی را در سال نو فرمودید .رژیم اطلاعتی ،تصنمیم گیری،و پایداری

 15. مصطفی گفته:

  جناب بقوسیان عزیز
  نکاتی که شما در کارخانه تولید اطلاعات، جشن آن و نکات وبسایت مدیر سبز آموزش دادید بسیار برای من آموزنده بود.
  امیدوارم در سال 96 موفق و پیروز باشید.

 16. خیرخواه گفته:

  آقای بقوسیان عزیز
  بابت هدیه ی خوبی که ارسال کردید متشکرم
  عیدی خوبی بود
  1-رژیم اطلاعاتی
  2- عادات صبحگاهی
  3- تمرین پایداری
  سال خوبی داشته باشید

 17. تقدير گفته:

  سلام جناب بقوسيان
  عيدتون مبارك ممنونم اميدوارم بتونم موضوعات ارائه شده رو براي خودم و همكارانم عملياتي نمايم

 18. پروين شيربيشه گفته:

  درود و تبريك به مناسبت نوروز و سال نو به استاد بقوسيان گرامی
  سپاس برای نكات مهمی كه در اين ويدئو يادآوری كرديد
  به خصوص موضوع ورزش و آمادگی جسمانی كه با توجه به كسب و كارهای اينترنتی كه بيشتر در فضای دفتر و پشت ميز مطالعه انجام می شوند.
  همچنين اعتياد نسبت به استفاده از موبايل و دريافت مداوم اطلاعات گوناگون از طريق رسانه های مختلف
  فكر می كنم اين دو نكته آنقدر مهم است كه موضوع دوم يعنی عادت های عميق و ثابت روزانه را نيز تحت الشعاع قرار می دهد.
  اميدوارم بتوانيم به اين توصيه‌های مهم عمل كنيم.

 19. احمد کلاته گفته:

  سپاس از شما استاد بقوسیان عزیز
  شما تنها کسی هستید که وقتی توصیه ای می کنید تمام اون ها رو بدون استثنا به کار می بندم.
  امیدوارم سایتون همیشه بالای سر من باشه

 20. علي صادقزاده گفته:

  باسلام و درود خدمت استاد عزيز
  جناب بقوسيان
  واقعاً لذت بردم از نكات مفيدي كه اشاره فرموديد ، به اميد اينكه با بهره مندي از مطالب ارزشمندتون سال ٩٦ سالي سرشار از موفقيت ، شادي و كاميابي در تمامي مراحل رشد براي همه باشه.
  پايدار باشين
  بدرود

 21. [email protected] گفته:

  با سلام و احترام
  تشکر از نکاتی که ارائه فرمودید
  استاد در صورت امکان در اینستاگرامتون نکات روزانه ای که بصورت لحظه ای به ذهنتون میرسه رو نیز ارائه فرمایید ما تشنه شنیدن هستیم
  با تشکر
  محمد صالح ابوسعیدی

 22. محمد رضا عبد الله پور گفته:

  به نام خداوند بخشنده ومهربان
  درود بر شما
  از لطف و محبت شما در انتقال آگاهی سپاس گزارم .
  سربلند باشید و ثروتمند

 23. زهرا غلامی گفته:

  با سلام و احترام خدمت استاد گرامی جناب آقای بقوسیان امیدوارم سال خیلی خوبی داشته باشید
  ممنونم از اطلاعات مفید و کاربردی که در اختیار ما قرار می دهید

 24. امیرحسین فرجی گفته:

  استاد بقوسیان عزیز
  ممنون از مطلب خوبتون. مخصوصا مورد اول یعنی رژیم اطلاعاتی
  براتون سالی سرشار از موفقیت آرزو دارم
  امیرحسین فرجی-مدیر وب سایت آکادمی فرجی

 25. [email protected] گفته:

  سلام ممنونم آقای بقوسیان توصیه و نکته جالب بود. حتما عمل می کنیم.
  1. رژیم اطلاعاتی
  2.عادات مفید در اول صبح
  3. اصل افزایش پایداری در برابر مشکلات با کارهایی مثل ورزش کردن

 26. مفاخری گفته:

  با سلام.به نکات مفیدی اشاره فرمودید.از اینکه دیدگاههای ارزشمند خود را با دیگران به اشتراک می گذارید تشکر می کنم.برای شما و همکارانتان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

 27. عبدا... بخشی گفته:

  سلام سپاسگزارم از شما استاد گرامی واقعا عالی بود به امید موفقیت روزافزون شما

 28. روح الله وکیل زاده گفته:

  سلام ممنونم آقای بقوسیان توصیه و نکته جالب بود
  من تازه با سایت مدیر سبز آشنا شدم.
  عالیییییییییییییییییییی

 29. سجاد زمانی گفته:

  باتشکر از مطالبی که منتشر میکنید. لطفا در مورد تکنیک های ارائه شده در کتاب شکستن مرزهای عملکرد هم مطالبی منتشر کنید چون خیلی کاربردی بودند.

 30. سامان محمدی گفته:

  سلام
  این ویدیو مخصوصا قسمت سومش خیییلی تاثیر گذاشت چون خود بنده زمانی تیم ملی جدو بودم و وااااقعا خوب توانایی و مقابله با مسائل و مشکلات را داشتم ولی بعد از ترک کردن ورزش مدیری شدم که خیییلی زود شکست رو میپذیرم و خروجی مخصوصا سال ۹۵ خیلی بد بود ،
  خیییلی تنبل شدم اصلا عملکردم کااامل پایین آمده و خیلی این مسئله نارحتم میکنه
  و همیشه تصمیم به انجام میگیرم ولی زمانش میرسه یه بهونه میارم و عقب میندازم

 31. وحید گفته:

  با سلام خیلی ممنون از تلنگر های بجای استاد بزرگ ممنون خیلی بهم کمک شد .اتفاقا خیلی لازمش داشتم .مرسی

 32. رضه نفیسی گفته:

  سلام اقای بقوسیان
  ممنونم که بنده رو مورد لطف خودتون قرار میدید
  به امید خدا در اینده نزدیک باید ارتباط نزدیک تری داشته باشیم…

 33. حمیداصفهانی گفته:

  با سلام و احترام
  بسیارعالی و آموزنده بود این ویدیو
  با تشکر از استاد عزیز؛ آقای ژان بقوسیان

 34. میلاد گفته:

  سلام استاد
  خیلی عالیه بود این اموزش
  باید برنامه ریز هام رو یک تغییری بدم
  مررسی استاد

 35. سعدى حمزهء گفته:

  سپاس بى پايان نثار تمام انسانهايى كه در حد توانشون حتى با روشن كردن يك شمع كوچك باعث ميشن كه حداقل يك نفر راه رو بهتر ببينه و زندگى خود و به تبع اون زندگى ديگران رو كمى شادتر بكنه چون شكى در اين نيست كه تمام كارهايى كه انجام ميديم غيراز اونايى كه به منظور حفظ بقا انجام ميشه، بقيه براى رضايت و خرسندى در زندگيست.
  پس سپاس از “ژان” عزيزم.

 36. هادی مرادی گفته:

  سلام و درود بر استاد بقوسیان عزیز

  ویدیوی آموزشی خیلی خوبی بود مطالب آموزشی بسیار خوبی در این ویدیو عنوان کرده اید.

  برای شما آرزوی موفقیت دارم

 37. رضا محمدزاده گفته:

  مطلب مفیدی بود و در ابتدای سال کاملا ایده می داد. مخصوصا که این مطلب ترجمه از کتاب ها و مقالات انگلیسی به فارسی نبود و مطلب تالیفی بود.

 38. الهه گفته:

  عالی بود استاد
  امیدوارم با حضور فرزند کوچک بتونم برنامه اول صبح رو عملی کنم …
  متاسفانه هر برنامه ای که دارم این فرد کوچک در اون بشدت اختلال ایجاد میکنه …
  تعریف پایداری و تمرین اون فوق العاده بود…

 39. محمدرضا تیموری گفته:

  سلام و ادب
  واقعا مطلب کاربردی بود مخصوصا پایداری در برابر مشکلات با ورزش کردن
  سپاس از شما

 40. سمانه خبیر گفته:

  سلام.
  رژیم اطلاعاتی واقعا عالیه اما اطلاعات فقط منحصر به شبکه های اجتماعی نیست.برای من بیشتر درباره ی اطرافیانم هست.فاصله گرفتن از زندگی افراد و نزدیک شدن و تمرکز روی زندگی شخصی و بهبود شخصی خیلی سختتره.

 41. سید محمد حسین هاشمی گفته:

  سلام خدمت استاد عزیز
  این مطلب و ویدیو رو با چهار سال تاخیر دیدم، ولی گویا همین امروز ضبط شده!
  مطالب شما همیشه برای ما نو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت | ورود
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد