7 دیدگاهی که مرا در 22 سالگی میلیونر کرد
7 دیدگاهی که مرا در 22 سالگی میلیونر کرد
4.7
(16)

می‌خواهم به گذشته برگردم… اکنون 22 سال دارم. در 12 ماه گذشته در یکی از رقابتی‌ترین صنایع دنیا یک میلیون دلار حق کمیسیون گرفته‌ام. درحالی‌که میانگین سنی یکی از رقبا دو برابر و کسب‌وکارش 10 برابر من است. در 20 سالگی و بعد از چهار سال تلاش فشرده از یک دانشگاه معتبر فوق‌لیسانس گرفته‌ام. به بیش از 50 کشور سفر کرده‌ام، 13 بار در مسابقات ورزش‌های سه‌گانه قهرمان شده‌ام و زندگی بسیار شاد و مهیجی دارم. در آن زمان همه‌چیز عالی بود، اما آینده همیشه این‌قدر روشن به نظر نمی‌رسید.

وقتی دبیرستان را تمام کردم، به اورنج کانتی کالیفرنیا رفتم تا دفتر جدیدی برای آژانس املاک خانوادگی‌ام تاسیس کنم. چند ماه اول بسیار دشوار بود و فورا به این نتیجه رسیدم که کسب موفقیت خیلی سخت‌تر از تصوراتم بود. با وجودی که همیشه در زندگی موفق بودم، واقعا نمی‌دانستم چطور در این دنیای واقعی موفق شوم.

بعد از بارها و بارها تصحیح اشتباهات به این نتیجه رسیدم که راز موفقیت همیشگی در دنیای کسب‌وکار ترکیب ثبات و تفکر خلاق است. در اینجا به 7 تغییر فکری اشاره می‌کنم که باعث رشد سریع کسب‌وکارم شد:

 

1. سن فقط یک عدد است

با تمام وجود از جوانی‌تان استفاده کنید. اگر سن‌ را دارایی خود بدانید که می‌توان به روش‌های مختلفی از آن استفاده کرد، تفاوت زیادی در زندگی‌تان ایجاد می‌‌شود. لحظه‌ای که به خاطر عدم موفقیت برای خودتان بهانه می‌آورید، لحظه شکست قطعی است.

اگر واقعا باور داشته باشید می‌توانید، حتما می‌توانید. به‌علاوه، هیچ‌چیز بیشتر از دیدن یک متخصص جوان سخت‌کوش، باهوش و وقف کار برای مردم خوشایند نیست. چنان موج عظیمی ایجاد کنید که همه دوست داشته باشند جزئی از زندگی‌تان باشند.

 

2. روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید

امن‌ترین سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری روی آینده است. هر روز حداقل 30 دقیقه مطالعه کنید، هنگام رانندگی به فایل‌های صوتی مرتبط با کارتان گوش دهید و مشتاقانه به دنبال مربی و راهنما باشید. ماهر بودن در حوزه خودتان کافی نیست، باید نابغه‌ای چندبعدی باشید و بتوانید درباره همه موضوعات مالی، سیاسی یا ورزشی اظهارنظر کنید. دانش را مانند هوا تنفس کنید و یادگیری را برتر از هر کار دیگری بدانید.

همچنین باور دارم، استفاده از راهکارهای سلامتی برای پاداش دادن به سخت‌کوشی و اجتناب از خستگی مفرط بسیار مهم است. خودتان را لوس کنید. برای کسب تجربیات به‌یادماندنی و لوکسی که سبک زندگی‌تان را ارتقاء می‌دهد، راحت پول خرج کنید. من هر هفته از خدمات ماساژ استفاده می‌کنم که یکی از بهترین روش‌ها برای بهره‌وری بیشتر است.

 

3. از خستگی تصمیم‌گیری اجتناب کنید

تمرکز یک منبع روزانه پایان‌پذیر است و عدم آن بهره‌وری را محدود می‌کند. مهم نیست در طول زمان چقدر توان و قدرت ذهنی کسب‌ کرده‌اید، اما همیشه مرزی وجود دارد که پس‌ازآن واقعا از پا درمی‌آیید و کیفیت سایر کارهای روزانه پائین می‌آید.

با اتخاذ تصمیمات سریعی که به‌راحتی قابل‌تغییر هستند و همچنین برنامه‌ریزی دقیق کارهای تکراری (تا کارهای ساده خودکار انجام شوند) نیروی ذهنی‌تان را حفظ کنید. من می‌دانم هر روز از هفته بعد باید چه بپوشم و چه صبحانه‌ای بخورم. شما چطور؟

 

4. ذهنی منعطف داشته باشید

بزرگ‌ترین عامل ایجاد تفاوت بین موفقیت متوسط و فوق‌العاده، ساعت‌ها کار مفید در یک بازه زمانی خاص است. تعلل‌های طولانی زمانی اتفاق می‌افتد که کار تا حد زیادی انجام شده است. تمرکز از همه‌چیز مهم‌تر است و بدون بهبود آگاهانه قدرت ذهنی نمی‌توانید رقابتی موثر با افرادی داشته باشید که سال‌ها به قدرت تحمل خود در دنیای کسب‌وکار افزوده‌اند.

با جلوگیری از حواس‌پرتی‌ها و تشخیص زمان‌هایی که تمرکز‌تان به هم می‌خورد، سرعت کسب مهارت را افزایش دهید. هر شب تحلیلی جامع از فعالیت‌های روزانه انجام دهید و همواره به دنبال فرصت‌‌‌های پیشرفت باشید.

 

5. بزرگ فکر کنید. بزرگ باشید

علم هدف‌گذاری و توانایی وصف‌ناپذیر آن در تسریع موفقیت یگانه است. اگر تاکنون اهداف یک، پنج و ده ساله مکتوب برای خود تعیین نکرده‌اید و هر روز آن‌ها را مرور نمی‌کنید، همین‌الان این کار را انجام دهید. من هر روز صبح و همان لحظه‌ای که بیدار می‌شوم، همه آن‌ها را مرور می‌کنم. اکنون از خودتان بپرسید، چطور می‌توانم اهداف 10 ساله را در یک ‌سال محقق کنم؟

پایبندی به اهداف مشخص می‌تواند اثرات مثبت یا منفی داشته باشد و اگر زمان‌بندی آهسته‌تری برای کسب موفقیت در نظر بگیرید، کمی نگران‌کننده می‌شود. روشی بهینه تعیین کنید که شما را مجبور به انجام کار در مهلت مقرر کند و در اجرای آن محتاط و قاطع باشید.

 

6. روشمند باشید

کارتان را برنامه‌ریزی و روی برنامه‌‌تان کار کنید. شاید بزرگ‌ترین موفقیت من خودکارسازی گسترده سیستم‌های بازاریابی‌ام بود. فرایندی ایجاد کردم که باعث شد هم‌زمان با پیشرفت چشمگیر، نتایج بازاریابی‌ام را پنج برابر کنم.

راحت‌ترین راه عملی‌ کردن برنامه، تعیین یک مسیر چندمرحله‌ای است که حداقل برای یک ماه هر هفته از طریق رسانه‌های مختلف به علاقه‌مندان دسترسی داشته باشید. از یک ترتیب منطقی پیروی کنید و مطالب خود را به شکلی منظم و جذاب ارائه دهید.

در کار فروش نیستید؟ می‌توانید با ایجاد سیستم‌های دقیق سازمانی همین رویکرد را در هر کار تحلیلی، خلاقانه یا اداری پیاده کنید تا کارایی‌تان هنگام انجام کارهای تکراری افزایش یابد.

 

7. خودتان را باور کنید

اگر شما انجام ندهید، چه کسی انجام دهد؟ یک نفر باید آن را انجام دهد و هیچ‌چیز نمی‌تواند شما را از تبدیل‌شدن به فردی باز دارد که بزرگ‌ترین رویاهایش را به حقیقت تبدیل می‌کند. تقریبا هرکسی که شکست‌خورده بهانه‌ای برای خود آورده است، اما همه افراد موفق داستان‌هایی از غلبه بر چالش‌ها با راه‌حل‌های خلاق دارند. لحظه‌ای که با اعتمادبه‌نفس زیاد احساس کنید می‌توانید هر چیزی را بیاموزید یا پیچیده‌ترین مشکلات را حل کنید، موفقیتتان حتمی است.

اگر هنوز روش شروع کار را نمی‌دانید، تصمیم بگیرید هر دقیقه از هر روز برای دستیابی به برتری پایدار تلاش کنید. این نخستین آجر ذهنیتی بود که کسب‌وکارم را بر اساس آن ساختم.

کار را ساده بگیرید و بدانید موفقیت حق مسلم هیچ‌کس نیست. اگر واقعا می‌خواهید برتر باشید، باید بقیه روزهای عمرتان را صرف کسب آن کنید.

 

میانگین امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا: 16

نویسنده: مجله کارآفرین آمریکا - تاکر هاگس، ترجمه: تیم مدیرسبز

منبع: مدیر سبز
دانلود PDF

4 دیدگاه برای “7 دیدگاهی که مرا در 22 سالگی میلیونر کرد

  1. علی اکبر اسداللهی گفته:

    امن‌ترین سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری روی آینده است. هر روز حداقل 30 دقیقه مطالعه کنید، هنگام رانندگی به فایل‌های صوتی مرتبط با کارتان گوش دهید و مشتاقانه به دنبال مربی و راهنما باشید(زمان طلاست و غیر قابل بازگشت، تنها زمانی رشد می‌کنیم که به زمانمان بیشتر از هر دارایی اهمیت بدهیم. در مسیر رشد و ارزش‌افزایی با کسب آگاهی و مهارت و متمرکز روی یک تخصص و توانمندی که بهش علاقه داریم و پایبند اصل: علاقه مندی ، توانمندی و سودمندی بودن و ماندن و ادامه دادن در این مسیر رشد)

دیدگاهتان را بنویسید

عضویت | ورود
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
کتاب کسب‌وکار همین است!

کتاب کسب‌وکار همین است!

نگاهی ساده به اجزای کلیدی کسب‌وکار

80،000 تومان

فقط 56،000 تومان