3.7
(3)

1. تمرکز بر روی خودتان

در این نوع تبلیغات خود‌محور، بخش اعظمی از آگهی در مورد خودتان است و نه مشتری. عنوان آگهی از شما می‌گوید و متن آن نیز به افتخارات شما می‌بالد. چنین تبلیغاتی به فروش خوب دست نخواهد یافت، زیرا مشتری می‌خواهد ببیند آگهی چه نفعی برای خودش دارد.

شرکت بستنی‌سازی بقوسیان با افتخار موفق به دریافت لوح زرین شد!

برای مشتری به هیج وجه مهم نیست شرکت سازنده، چه افتخاراتی را کسب کرده است، بلکه محصول یعنی بستنی و مزایای آن برایش مهم است.

 

2. گم شدن در شلوغی

عناوین رایج و کلیشه‌ای در تبلیغات باعث بی‌توجهی خواننده به آن می‌شود. شما باید بتوانید توجه خواننده را جلب کنید تا او بقیه آگهی را بخواند. خواننده با رسیدن به عنوان تکراری به سادگی از آن خواهد گذشت. از عباراتی مانند: یک فرصت استثنایی، زود دیر می‌شود و … استفاده نکنید. سعی کنید ادعای شما خاص و بی‌همتا باشد.

 

3. عدم استفاده از مدل‌های آگهی امتحان شده

بعضی از سازندگان تبلیغ بدون هیچ آگاهی از اصول تبلیغات، بر روی کاغذی سفید (یا صفحه سفید مانیتور) شروع به ساختن آگهی می‌کنند. این کار در غالب موارد به شکست خواهد انجامید. این کار درست مانند آن است که بدون استفاده از تجربه دیگران شروع به ساختن خانه کنیم و خانه‌های مشابه را بررسی نکنیم. در انتهای کار به مشکلات زیادی برمی‌خوریم، مثلا یادمان رفته برای آشپزخانه هواکش درنظر بگیریم.

 

4. فروش قبل از موقع

اگر مشتریان با نام تجاری شما و محصولاتتان آشنا نیستند. در ابتدای آگهی به سراغ فروش نروید، بلکه ابتدا اطلاعات کافی در اختیار خواننده قرار دهید و در او تمایل به خرید را ایجاد کنید و سپس از قیمت و پیشنهاد فروش صحبت کنید.

 

5. ایجاد شک و تردید

در آگهی مطالبی را عنوان نکنید که باعث شک و تردید خواننده شود. بسیاری از فروشندگان نرم‌افزار ادعا می‌کنند دارای بزرگ‌ترین آرشیو نرم‌افزار در ایران هستند. اگر از صفت «ترین» استفاده می‌کنید، برای این ادعا دلیل بیاورید. از تصاویر و مدارک استفاده کنید.

 

6. دعوت به تعلل

یک آگهی موفق باید شما را وادار به خرید فوری بکند. شما می‌توانید به سه روش حس فوریت را در مشتری ایجاد کنید. 1. عرضه کالا را محدود سازید. 2. تعداد را محدود کنید. 3. زمان خرید را محدود سازید.

 

7. ساخت آگهی برای متخصصان

از ساخت آگهی برای متخصصان بپرهیزید. از ادبیاتی استفاده نکنید که برای فهم آن، نیاز به مدرک دانشگاهی باشد. جملات کوتاه و واضح استفاده کنید. متن باید به آسانی قابل خواندن باشد.

 

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 3

نویسنده: مدیر سبز - ژان بقوسیان

منبع: مدیر سبز
دانلود PDF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت | ورود
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
کتاب بازاریابی عصبی

کتاب بازاریابی عصبی

23 ترفند جدید برای افزایش فروش با شناخت عملکرد مغز

20 درصد تخفیف

فقط 39،000 تومان