9 ترفند هشتگ گذاری در اینستاگرام
هشتگ سه
4.4
(57)

اگر دنبال یافتن بهترین روش‌های استفاده از هشتگ اینستاگرام هستید تا فالوئر بیشتری جمع کنید و مشارکت افراد را زیر پستتان افزایش دهید، این مقاله دقیقا برای شما است!

اگر می‌خواهید بدانید کدام هشتگ‌ها بیشترین تعامل‌‌‌ها را در صفحه‌تان ایجاد می‌کنند، اگر می‌خواهید هشتگ‌های استوری‌هایتان را پنهان کنید یا بیش از 30 هشتگ را زیر کپشن بیاورید،‌ روش‌های خوبی برایتان داریم.

آماده‌‌اید؟ بپردازیم به 10 ترفند هشتگ گذاری در اینستاگرام که قطعا نمی‌خواهید از دست بدهید.

 

ترفند 1. هر تعداد هشتگ که دوست دارید را به پست اینستاگرامتان اضافه کنید

بحث‌های زیادی دراین‌باره وجود دارد که واقعا چند هشتگ برای یک پست اینستاگرام کافی است.

درحالی‌که بعضی کارشناسان مثل الکس توبی پیشنهاد می‌دهند از بیشترین تعداد هشتگ ممکن یعنی 30 مورداستفاده کنید (زیرا باعث می‌شود افراد بیشتری شما را ببینند)، دیگران عقیده دارند 5 تا 10 هشتگ برای هر پست کافی است.

اگر شما هم موافق «هرچه بیشتر، بهتر» هستید، شاید به ترفند جالب زیر علاقه پیدا کنید، زیرا به شما امکان می‌دهد بیش از 30 هشتگ را به پست اضافه کنید.

بر اساس این روش که مکس آلبرت ارائه کرده فقط باید علامت «&» را بلافاصله قبل از هر هشتگ بیاورید تا بتوانید بیش از 30 هشتگ‌ بنویسید.

 

ترفند هشتگ گذاری در اینستاگرام

 

اما نتیجه کار کمی شلوغ و عجیب ( شبیه اسپم)‌ می‌شود،‌ بنابراین گزینه‌ای نیست که همیشه قابل‌استفاده باشد. پیشنهاد می‌کنیم فقط در صورت لزوم از آن استفاده کنید. مثلا اگر فکر می‌کنید 32 مورد هشتگ کاملا مرتبط برای پستتان دارید، این روش را امتحان کنید!

نمی‌توان با قطعیت گفت که هشتگ‌های بیشتر شانس مشارکت بیشتر افراد زیر پستتان را افزایش می‌دهند، زیرا اینستاگرام نمی‌داند بیش از 30 مورد هشتگ را با چه ترتیبی بیاورد.

درهرصورت، این یک ترفند کوچک جالب است که می‌توانید از آن استفاده کنید!

 

ترفند 2. بین کپشن (توضیحات زیر پست) و هشتگ‌ها فاصله بگذارید

احتمالا علاقه و انرژی زیادی را صرف نوشتن کپشن‌های جذاب می‌کنید،‌ اما وقتی اینستاگرام فاصله‌ بین نوشته‌‌ها را حذف ‌کند، عصبانی می‌شوید، نه؟

یک خبر خوب برایتان دارم: می‌‌توانید این فاصله‌‌ها را با کلید نیم‌فاصله کیبرد فارسی که معمولا سمت راست دکمه فاصله (Space) قرار دارد به کپشن‌‌‌‌ اضافه کنید!

قبلا باید نشانه‌‌هایی نقطه، مثل ستاره یا خط مورب را قبل از هر خط می‌آوردید تا فاصله‌‌های مناسب در کپشن ایجاد شود، اما اضافه کردن فاصله با این روش خیلی ساده‌تر است. فقط باید هنگام نوشتن کپشن اینستاگرام دکمه نیم‌فاصله و سپس دکمه اینتر را بزنید و کپشن‌‌های زیبا و فاصله‌‌دار برای پست‌ها بنویسید!

اگر پستی با 30 هشتگ هم داشته باشید، این روش باعث می‌شود کپشن‌ به‌هم‌ریخته و آشفته نشود.

فقط چند بار دکمه نیم‌فاصله و سپس اینتر را بزنید (مثلا 5 یا 6 دفعه) تا هشتگ‌ها پایین‌تر برود و با کپشن فاصله داشته باشد. وقتی عکسی را به اشتراک می‌گذارید، اینستاگرام فقط اولین سطرهای کپشن را نشان می‌دهد و درنتیجه هشتگ‌ها پنهان می‌ماند.

 

ترفند 3. برای ایجاد مشارکت بیشتر، از مرتبط‌ترین هشتگ ها استفاده کنید

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، استفاده از هشتگ‌های خیلی محبوب مثل #عشق، #خوب‌های_اینستا و #عکس_روز شاید چند لایک بیشتر بگیرد، اما باعث نمی‌شود فالوئرهای مشارکتی و هدفمندی پیدا کنید.

اگر می‌خواهید مشارکت بیشتری ایجاد کنید، باید از هشتگ‌های بسیار مرتبط و تخصصی استفاده کنید که نمادی از صفحه شما، کسب‌وکار و بازار هدفتان باشند.

مثلا، شرکت لیتل‌اسپون متخصص ارسال غذای کودک است و بازار هدفش مادرها و والدینی است که فرزندان خردسال دارند.

این پیج برای توضیح محصولات و کسب‌وکارش از هشتگ‌های #لیتل_‌اسپون، #غذای_ترکیبی_کودک، #غذای_تازه_کودک و #غذای_ارگانیک_کودک استفاده می‌کند و همچنین هشتگ کمپین‌های اختصاصی برند خودش مثل #کودک_سالم و #نه_به_غذای_قدیمی_کودک را به آن‌ها اضافه می‌کند.

همچنین این شرکت از هشتگ‌هایی استفاده می‌کند که نشانه‌ای از مشتری ایده آلش است.‌ مثل #غذای_بچه، #دختر_مامان، #پسر_مامان و #نوزاد_در_راه و هشتگ‌هایی برای گرد هم آوردن جامعه والدین مثل #مادر_خسته، #بگذارید_کودکی_کنند و #روزمرگی_والدین را به آن‌ها اضافه می‌کند.

این هشتگ‌های تخصصی برای گرد هم آوردن جامعه‌ای هم‌فکر از کاربران در صفحه برند بسیار مناسب است. این هشتگ ها کمک می‌کنند با افراد جدید ارتباط برقرار کنید، امکان جستجوی پست‌هایتان را افزایش می‌دهند و باعث می‌شوند فالوئرهای جدید (و حتی مشتریان جدید!) پیدا کنید.

 

ترفند 4. با استفاده از هشتگ‌های پیشنهادی، بهترین هشتگ ها را برای پست‌ خود پیدا کنید

آیا برای پیدا کردن هشتگ‌های تخصصی و مخصوص صنعت خودتان به کمک نیاز دارید؟ پس بهتر است از قابلیت پیشنهاد هشتگ توسط اینستاگرام استفاده کنید.

تنها کافی است یک هشتگ مرتبط بنویسید (مثلا #زندگی_ساده) و کمی صبر کنید تا اینستاگرام چند هشتگ شبیه به آن پیشنهاد بدهد.

سپس می‌توانید هشتگ‌های مناسب برای پستتان را از میان آن‌ها انتخاب کنید.

البته می‌توانید از ابزارهایی مثل https://keywordtool.io استفاده کنید و از منوی بالا Instagram را انتخاب کنید. زبان را روی انگلیسی بگذارید وکلمه فارسی موردنظر را جستجو کنید تا هشتگ‌های زیادی پیشنهاد داده شود.

 

ترفند 5. هشتگ‌هایی را به استوری‌های اینستاگرام اضافه کنید تا در جستجوها دیده شوند

اضافه کردن هشتگ به استوری‌ها بهترین راه است تا مخاطبان جدید هم محتوایتان را ببینند. وقتی مردم هشتگی را در اینستاگرام جستجو می‌کنند، اگر به‌اندازه کافی محبوب باشد، می‌توانند استوری‌های مرتبط، ازجمله استوری شما را در صفحه همان هشتگ ببینند. اگر آنچه می‌بینند را دوست داشته باشند، حتی شاید صفحه‌تان را فالو کنند!

دو روش مختلف برای اضافه کردن هشتگ به استوری‌ها وجود دارد. در روش اول از استیکر هشتگ استفاده کنید (با این روش فقط می‌توانید یک هشتگ اضافه کنید) و در روش دوم هشتگ‌های موردنظرتان را تایپ کنید (با این روش می‌توانید تا 10 هشتگ اضافه کنید).

اگر می‌خواهید استوریتان بیشترین بازدیدکننده را داشته باشد، از این ترفند بهره ببرید و هشتگ‌های مرتبط را به استوری‌ها اضافه کنید!

 

ترفند 6. هشتگ‌های استوری را پنهان کنید

همان‌طور که گفتم هشتگ ها برای بیشتر دیده شدن استوری‌ها مفید هستند، اما درعین‌حال می‌توانند شکل زیبای آن‌ها را خراب کنند. اگر تعداد زیادی هشتگ در استوری بگذارید، شبیه اسپم می‌شود.

خوشبختانه راه‌هایی برای حل این مشکل وجود دارد!

اگر می‌خواهید هشتگ‌های استوری‌ها را پنهان کنید، هشتگ ها را تایپ کنید و بعدا آن‌ها را فشرده (pinch) کنید تا کوچک‌تر شوند.

حالا یک گیف (شکل متحرک گرافیکی) یا استیکر روی متن هشتگ بگذارید تا کاملا پنهان شود!

یا می‌توانید از بخش text option روی گزینه color کلیک کرده و رنگی را انتخاب کنید که با پس‌زمینه استوری هماهنگ باشد (اگر رنگ پس‌زمینه تک‌رنگ و یکدست باشد، خیلی بهتر است). سپس فقط با دو کلیک محتوای هشتگ به شکلی جادویی با رنگ پس‌زمینه ترکیب می‌شود، اما همچنان قابل کلیک کردن و جستجو است!

یادتان باشد اگر هشتگ ها را خیلی کوچک کنید، اینستاگرام آن‌ها را ثبت نمی‌کند! پس بهتر است آن‌ها را با رنگ پس‌زمینه استتار کرده یا پشت یک طرح دیگر پنهان کنید.

 

ترفند 7. موفقیت هشتگ‌هایتان را پیگیری کنید

آن‌هایی که صفحه کاری دارند، نه‌تنها می‌توانند پیشرفت صفحه‌شان در طول زمان را با Instagram Insights کنترل کنند، بلکه می‌توانند ببینند هر پستشان چه بازخوردی داشته و نتایج آن‌ها را باهم مقایسه کنند.

شما چطور از این ابزار استفاده می‌کنید؟

می‌توانید موثر بودن پست‌هایتان در جذب مخاطب جدید را بر اساس دفعات بازدید از آن‌ها و به‌خصوص استفاده از هشتگ‌هایتان به‌وضوح ببینید!

برای کسب این اطلاعات، پستی که می‌خواهید تحلیلش را ببینید را انتخاب کرده و روی گزینه پائین سمت چپ یعنی «View Insights» کلیک کنید.

سپس صفحه را بالا بکشید تا اطلاعات کامل آن پست را ببینید. این اطلاعات به مواردی مثل میزان بازدید از آن پست، دفعات بازدید هر کاربر از آن پست و نظر بازدیدکنندگان درباره شما اشاره می‌کند.

متاسفانه اینستاگرام نمی‌گوید کدام هشتگ ها در جذب مخاطب به پست شما موفق‌تر بوده‌اند، پس اطلاعاتی که از این داده‌ها کسب می‌کنید، محدود است.

 

ترفند 8. هشتگ‌های موردعلاقه‌ خود در اینستاگرام را فالو کنید

آیا می‌دانستید می‌توانید هشتگ ها را هم مثل صفحه‌ها فالو کنید؟

این ترفند کمتر شناخته‌شده، کاربردهای زیادی دارد. مثلا می‌توانید مخاطبان فعلی را ترغیب کنید که هشتگ‌های برندتان را فالو کنند تا راحت‌تر با جامعه هدفتان ارتباط برقرار کنید یا می‌توانید از این ویژگی استفاده کرده و مراقب فعالیت رقبا باشید یا حتی با فالو کردن هشتگ‌های مربوط به صنعتتان، شرکای احتمالی آینده‌ را پیدا کنید.

 

هشتگ گذاری در اینستاگرام

 

وقتی هشتگ موردعلاقه‌تان را پیدا کردید، فقط صفحه هشتگ را باز کنید و دکمه فالو را فشار دهید.

وقتی هشتگی را فالو کنید، برترین پست‌های آن هشتگ را میان پست‌های روزانه می‌بینید و چند مورد از آخرین استوری‌های آن صفحه را هم در قسمت استوری‌ها مشاهده می‌کنید.

 

ترفند 9. هشتگ‌هایی را به قسمت بیوگرافی اضافه کنید

وقتی یک مسابقه اینستاگرامی یا کمپین تولید محتوا توسط کاربران برگزار می‌کنید، خوب است هشتگ‌های اختصاصی برندتان را به قسمت بیو اضافه کنید تا مشارکت افراد زیر پست‌هایتان بیشتر شود!

این قابلیت نتیجه مثبتی دارد و قسمت بیو را کاربردی‌تر می‌کند. می‌توانید از هشتگ ها برای همه کارها ازجمله گسترده کردن جامعه اینستاگرامیتان، برجسته کردن محتوای مربوط به برندتان و اعلام کمپین‌های اینستاگرامی استفاده کنید.

 

هشتگ اینستاگرام

 

اضافه کردن هشتگ برندتان در قسمت بیو یکی از بهترین روش‌ها برای ترغیب فالوئرها به استفاده از آن هشتگ در پست‌هایشان است.

فقط باید علامت هشتگ «#» را قبل از هر کلمه در بیو اضافه کنید تا به‌طور خودکار به یک لینک قابل کلیک تبدیل شود و بازدیدکنندگان را به صفحه آن هشتگ راهنمایی کند.

هشتگ‌های اینستاگرام راهی عالی برای برقراری ارتباط با مشتریان هستند. می‌توانید با استفاده از آن‌ها مطالبی که فالوئرها درباره شما نوشته‌اند را پیدا کنید و رابطه بلندمدتی با شرکای موثر برقرار کنید.

 

خوشبختانه این روش‌ها و ترفندهای استفاده از هشتگ اینستاگرام ایده‌‌های زیادی به شما می‌دهند که می‌توانید در صفحه خود از آن‌ها استفاده کنید!

 

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 57

عضویت | ورود
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
کتاب بازاریابی عصبی

کتاب بازاریابی عصبی

23 ترفند جدید برای افزایش فروش با شناخت عملکرد مغز

80.000 تومان

فقط 56،000 تومان