چهار آزمایش برای رهبران سازمانی
چهار آزمایش برای رهبران سازمانی
5
(4)

وقتی این یادداشت را می‌نویسم، اواخر فصل زمستان است و هنوز با چالش‌های زیادی برای مقابله با ویروس کرونا روبه‌رو هستیم. شاید موضوع این مقاله برایتان خسته‌کننده باشد، یا شاید از زندگی در این برهه حساس خسته شده‌اید. درهرصورت، مطمئنا این فصل، فصلی است که همه افراد به‌خصوص رهبران را محک می‌زند. اگر صحبت‌های من را شنیده‌اید یا پادکست‌های من را گوش‌داده‌اید احتمالا می‌دانید اینکه قبلا گفته‌ام: «هیچ دو روز خوب متوالی در زندگی یک رهبر وجود ندارد»، قطعا برای این روزها صدق می‌کند. گرچه رهبران عادت دارند مورد آزمایش قرار بگیرند، اما لزوما عادت ندارند این‌ همه آزمایش شوند. به نظر می‌رسد رهبران روزانه تحت‌فشار محدودیت‌های بسیاری قرار دارند و من متوجه شده‌ام که بسیاری از این آزمایش‌ها در یکی از این چهار دسته قرار دارند:

 

۱. تیم‌ها

اگر رهبر هستید، موارد کمی مانند افرادی که رهبری می‌کنید به زمان شما نیاز دارند. اگرچه بارزترین تاثیر این اپیدمی بر سلامت جسمی بوده است، اما رهبران باید سلامت عاطفی و روانی افرادشان را نیز بررسی کنند. به تلاش برای مدیریت چالش‌های سازمانی، اجازه دادن به افراد برای کار در اداره یا خانه، با چالش‌های اقتصادی، حفظ کارکنان یا برآورده کردن نیازهای آنان را اضافه کنید و چند ماه بعد می‌بینید که از چه آزمایشی موفق بیرون آمده‌اید و توانایی خود را در هدایت خوب افراد خواهید دید.

 

۲. زمان

همه رهبران می‌دانند که مدیریت زمان در یک روز خوب می‌تواند یک چالش باشد، اما در حال حاضر این کار حتی سخت‌تر است. اگر شما از خانه کار می‌کنید، بدون شک متوجه شده‌اید که انعطاف‌پذیری زمان در خانه کار آسانی است و اگر این برای شما درست باشد، برای افراد دیگر نیز صادق است. یا شاید شما دوباره به دفتر برگشته‌اید اما نمی‌توانید جلسات یا گردهمایی‌های دیگر را به روش سابق برگزار کنید، این بدین معنی است که باید راه‌های جدیدی برای به حداکثر رساندن زمان پیدا کنید. کارآمدترین و خلاقانه‌ترین بهره‌گیری از وقت خود و تیمتان، مطمئنا آزمایشی است که باید به خاطر داشته باشید.

 

3. مشکلات

من معمولا در مورد مشکلات یا گرفتاری‌ها صحبت نمی‌کنم، بلکه بیشتر در مورد فرصت‌ها صحبت می‌کنم. درون هر چالشی که در مسیر شما قرار می‌گیرد، فرصتی نهفته وجود دارد. اما در مواقعی که بسیاری مشکلات به‌سرعت برای شما پیش می‌آیند، به‌راحتی طرز فکر شما تغییر می‌کند. کار راحتی است که تنها بر مشکلات تمرکز کنید و فرصت‌ها را نادیده بگیرید. شما به‌عنوان یک رهبر، باید از طرز فکر خود محافظت کنید و اجازه ندهید مشکلات بیشتر شوند و فرصت‌ها از کنار شما عبور کنند.

 

۴. انتقالات

شما چه در مورد افراد و ساختمان‌ها صحبت کنید، چه در مورد سیستم‌ها، آخرین آزمایشی که یک رهبر به‌طور منظم با آن روبه‌رو می‌شود، آزمایش تغییر است. همه ما فشار این آزمایش خاص را در این چندین ماه اخیر احساس کرده‌ایم و علائم حاکی از آن است که این فشارها همچنان ادامه دارند. اگرچه تغییر، امری طبیعی است، اما همه تغییرات سالم نیستند. تغییر سالم، رشد است و ما به‌عنوان رهبر باید منتظر فرصت‌های رشد و درس‌های مربوط به آن در این فصل اپیدمی باشیم.

ما باید علاوه بر نقاط قوت افرادمان، نقاط قوت خودمان را تقویت کنیم، زیرا این همان زمانی است که نوآوری، خلاقیت و جسارت حاکم می‌شود. کاش در وضعیت کنونی می‌توانستم هر رهبری را شخصا تربیت کنم، کاش می‌توانستم یک روز را با شما سپری کنم، به چالش‌هایتان گوش دهم، از شما سوال بپرسم و چیزهایی را که یاد می‌گیرم، به اشتراک بگذارم. حضور یک مربی برای هدایت شما در طول زمان‌های پرچالش به شما کمک می‌کند، بنابراین من شما را تشویق می‌کنم به‌تنهایی و بدون مشاوره عمل نکنید.

چه ویروس کرونا باشد، چه نباشد، هنوز هم آزمایش‌های بیشتری برای رهبری شما در راه است. چشم امید افراد شما در این روزهای دشوار به شماست، بنابراین امیدوارم روزبه‌روز خودتان را بیشتر آماده کنید.

تیز بمانید و انعطاف‌پذیر و فروتن باشید. این وضعیت برای رهبران دشوار است، اما تا ابد این‌گونه نخواهد بود.

 

 

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 4

نویسنده: جان سی. مکسول - پنجره خلاقیت شماره 196

منبع: مدیر سبز
دانلود PDF

دیدگاهتان را بنویسید

عضویت | ورود
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
کتاب کسب‌وکار همین است!

کتاب کسب‌وکار همین است!

نگاهی ساده به اجزای کلیدی کسب‌وکار

80،000 تومان

فقط 56،000 تومان