4.3
(28)

بهترین کتاب های بازاریابی که هر مدیری باید بخواند!

در این مقاله بهترین کتاب های بازاریابی از نگاه مدیرسبز معرفی شده‌اند. اغلب این کتاب‌ها به زبان فارسی هم ترجمه و چاپ شده‌اند. ولی ما نسخه انگلیسی کتاب را معرفی می‌کنید تا خودتان بهترین ترجمه و ناشر را انتخاب کنید.

 

 

مثل آمازون باشید! اثر جفری آیزنبرگ، برایان آیزنبرگ و روی.اچ ویلیامز

این کتاب کوچک جذاب روش‌های چند مورد از موفق‌ترین برندهای دنیا  (مثل آمازون، کاستکو و کُداک) را بررسی کرده و این روش‌ها را بر اساس مشتری محوری، بهبود مستمر، فرهنگ نوآوری و پویایی شرکت توضیح می‌دهد.
این ایده‌ها آنقدر ساده‌اند که حتی یک لیمونادفروشی هم می‌توان آن‌ها را به کار گیرد، اما در عین حال بسیار قدرتمند هستند. اگر درست استفاده شوند، می‌توانند به هر کسب‌وکاری کمک کنند که سریع رشد کند و به سود برسد. به این دلیل که بر اهمیت کار روی کسب‌وکار تاکید می‌‌کنند، نه کار داخل کسب‌وکار.
برخلاف اغلب کتاب‌های کسب‌وکار که خیلی خشک و جدی هستند، این کتاب گفتگوی بین دو مرد پیر و جوان است که داستان‌های کسب‌وکارها را برای هم تعریف می‌کنند. این کتاب شبیه داستان است و با حکایت‌های خنده‌دار موضوع را تفهیم می‌‌کند.

دانلود خلاصه کتاب: مثل آمازون باشید

 

 

 

 

 

از خوب به عالی: چرا برخی شرکت‌ها می‌جهند و بقیه درجا می‌زنند اثر جیم کالینز

آیا تعجب می‌کنید چرا کسب‌وکارتان نمی‌تواند بجهد و به مرحله بعدی موفقیت برود؟ اگر چنین است، خواندن این کتاب را به هیچ عنوان از دست ندهید.
جیم کالینز در کتاب از خوب به عالی به بررسی اتفاقاتی می‌پردازد که یک شرکت را از خوب (شایسته بودن) به عالی بودن می‌رساند. چطور این کار را انجام می‌دهد؟ از چه استراتژی‌هایی پیروی می‌کند؟ چه ویژگی‌هایی آن را از شرکت‌های ناتوان از جهش متمایز می‌کند؟
بخش جذاب کتاب همان فصل اول است: خوب دشمن عالی است، زیرا اگر بخواهید شرکت‌تان جهش داشته باشد، باید بدانید «به اندازه کافی خوب» بودن هرگز به اندازه کافی خوب نیست و «صرفا شایسته بودن» نابودکننده است.
برعکس؛ اگر می‌‌خواهید شرکتی واقعا خاص خلق کنید، باید از خوب فراتر بروید. این کتاب نقشه راه‌ رسیدن از خوب به عالی است.

 

 

 

اسیر در قلاب: چطور محصولات اعتیادآور بسازید اثر نیر ایال

آیا برای طراحی محصول بعدی طوفان فکری به راه انداخته‌‌اید؟ اگر چنین است، این کتاب را همین حالا بخوانید. نیر در این کتاب اصول واقعی موفقیت محصول را آموزش می‌دهد. چرا بعضی محصولات شکست می‌خورند و سایر محصولات به موفقیت گسترده می‌رسند؟
به عقیده نیر، موفقیت محصول به میزان اثرگذاری آن بر رفتار مشتری بستگی دارد. استفاده از موفق‌ترین محصولات چندان آسان نیست، بلکه استفاده نکردن از آن‌ها دشوار است. کاملا متقاعد‌کننده هستند و نمی‌توان از آن‌ها دست کشید.
همچنین نیر روش خلق محصولات اعتیادآور با استفاده از روش قلاب را یاد می‌دهد. روش قلاب چهار مرحله دارد: نشانه‌گیری، اقدام، پاداش متغیر و سرمایه‌گذاری که در کتاب توضیح داده می‌شود.
با اجرای این روند در محصولات و روش‌های بازاریابی خود می‌‌توانید محصولاتی اعتیادآور خلق کنید که مشتری را به قلاب بیندازد.

 

 

 

گاو بنفش: با برجسته بودن، کسب‌وکارتان را متحول کنید اثر ست گادین

این یکی از بهترین کتاب‌های ست گادین است و مفهوم اصلی آن بسیار ساده است: اگر می‌خواهید در بازار امروز شانسی داشته باشید، باید برجسته شوید.
گاو بنفش چیست؟ همین است که می‌بینید! به تعداد گاوهایی که در زندگی دیده‌اید (چه در واقعیت، در تلویزیون، در کتاب‌ها و مجله‌‌ها یا حتی در کارتون‌‌ها)، فکر کنید. هیچ‌وقت توجه چندانی به آن‌ها نداشته‌اید. نه؟ البته که نه. زیرا فقط گاو معمولی هستند و می‌توانید هر روز آن‌ها را ببینید. خیلی خسته‌کننده است.
راه برجسته شدن چیست؟ باید یک گاو بنفش شوید. باید چیزی شوید که مردم هرگز ندیده‌اند. ست گادین در کتاب گاو بنفش به شما نشان می‌دهد که چطور تئوری گاو بنفش را در همه محصولات‌ و روش‌های بازاریابی به کار گیرید و چیزی فوق‌العاده خلق کنید. چیزی که برجسته باشد و همه آن را ببینند.

 

 

 

مُسری: چرا بعضی محصولات همه‌گیر می‌شود اثر جونا برگر

جونا برگر در این کتاب پرفروش نیویورک‌تایمز به بررسی پدیده محبوبیت می‌پردازد. چرا بعضی ایده‌ها و محصولات ویروسی می‌شوند و مانند آتش گسترش می‌یابند، اما بقیه چنین اثری ندارند؟‌
جونا 10 سال به دنبال جواب این سوال بوده و به این نتیجه رسیده که علت اصلی همه‌‌گیر شدن بعضی محصولات، تبلیغ دهان‌به‌دهان است. ما به موضوعاتی که سایر افراد درباره‌اش صحبت می‌کنند، توجه می‌کنیم.
به عبارت دیگر، توجهی به تبلیغات نداریم، بلکه به حرف مردم گوش می‌کنیم.
در این کتاب می‌بینید که شرکت‌ها چطور با دستکاری 6 اصل اساسی برای ارتقای آگاهی و افزایش فروش،‌ تبلیغ دهان‌به‌دهان را تقویت می‌کنند. این کتاب تکنیک‌هایی ارائه می‌کند که می‌تواند به پخش هر نوع اطلاعات از جمله تبلیغات، محتوا، پیام‌های اجتماعی و سیاسی و غیره کمک کند.

 

 

 

اثرگذاری: روانشناسی اقناع اثر رابرت چالدینی

این کتاب بهترین مرجع در کتاب‌های قانع‌سازی مشتری است. اگر می‌خواهید مردم را قانع به اقدام کنید که محصول یا خدمت‌تان را بخرند باید این کتاب را بخوانید.
جالب است هدف چالدینی از نوشتن کتاب، رو کردن ترفندهای فروشندگان بود تا خریداران با آگاهی از این روش‌ها گرفتار یک فروشنده حرفه‌ای نشوند، ولی این کتاب به محض انتشار مورد استقابل فروشندگان قرار گرفت تا خریداران!
چالدینی 35 سال به بررسی دلیل روانشناختی پاسخ مثبت افراد پرداخته و این دانش را به 6 اصل اساسی یا «اصول اقناع» تقسیم کرده است.
شکی نیست که قبلا بعضی از این موارد مثل تائید اجتماعی و کمیابی را شنیده‌اید، اما این کتاب این مفاهیم را عمومی کرده و به بخشی از واژگان بازاریابی روزانه ما تبدیل می‌کند.

 

 

 

22 قانون تغییرناپذیر بازاریابی اثر آل ریس و جک تروت

این یکی از آن کتاب‌های کلاسیک است که باید در کتابخانه هر بازاریابی موجود باشد. آل ریس و جک تروت در این کتاب بازاریابی نگاهی کلی به بازاریابی دارند و 22 اصل قدرتمند و حیاتی آن را مطرح می‌کنند.
چند قانون جذاب کتاب عبارتند از:
قانون ذهن: لازم نیست اولین نفر بازار باشید … فقط کافی است در ذهن مصرف‌کنندگان اولین باشید.
قانون نردبان: استراتژی بازاریابی شما به جایگاه‌تان در نردبان رقبا بستگی دارد. شرکت چهارم یک صنعت روش بازاریابی متفاوتی با شرکت اول دارد.
قانون تضاد: سعی نکنید رهبر بازار را از دور خارج کنید، فقط سعی کنید با او متفاوت باشید. نقطه قوت او را به نقطه ضعفش تبدیل کنید.
همه این‌ قانون‌ها واقعا ارزشمندند. نگاهی به این کتاب بیندازید. خواندنش سریع و راحت است و داستان‌هایش تا مدت‌ها در خاطرتان می‌ماند.

 

 

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 28

نویسنده: تیم مدیرسبز - ژان بقوسیان

منبع: مدیر سبز
دانلود PDF

26 دیدگاه برای “7 کتاب برتر بازاریابی از نگاه مدیرسبز

 1. سیدامیرحسین احمدی گفته:

  کتاب های خیلی خوبی معرفی کردید سپاسگزارم
  کتاب اول و آخر را نخوانده ام و امیدوارم امسال بخوانم

 2. فرشید فرنو گفته:

  دو تا سوال دارم اول اینکه این کتابها ترجمه شده و در ایران چاپ شده؟ در صورتی که پاسخ مثبت هست نام انتشارات را بفرمایید تا بشه پیگیری وتهیه کرد
  دوم اینکه قبلا کتابهایی با عنوان خلاصه کتابهای کسب و کار تهیه میکردین که گویا متوقف شده است در حالیکه بسیار مفید بود و تا اونجا که شخصا اطلاع دارم استقبال خوبی هم ازش شده بود علت توقف تهیه اون مجموعه چه بود؟

  • مدیر سبز گفته:

   سلام
   اغلب کتاب‌ها ترجمه شده‌اند و می‌توان نام نویسنده را در سایت معرفی شده در پایان مقاله جستجو کرد.
   چکیده کتاب‌ها در بخش اعصای الماسی ادامه دارد و برنامه داریم تا به‌زودی با نظم هفتگی ادامه پیدا کند.

   موفق باشید

   • محمد مهدی منافی گفته:

    سلام بر مدیر محترم سایت مدیر سبز جناب آقای ژان بقوسیان
    از اینکه کتاب های خوبی در حوزه بازاریابی و فروش معرفی می نمایید کمال تشکر و قدر دانی دارم.

 3. كيانوش سياح گفته:

  جناب بقوسيان عزيز، كتابهاى معرفى شده همه هالى هستند و بنده اكثر اونها رو مطالعه كردم و به دانشپذيران خودم توصيه ميكنم ، كه حتمأ مطالعه كنند ، بنظرم كتاب از خوب به عالى نياز به چندين بار مطالعه داره
  همينطور كتاب دوباره فكر كن اثر آقاى جيسون فريد هم مطالعه اش براى دوستانى كه آغاز گر يك كسب و كار هستند ، خالى از لطف نيست

 4. motamedi_yf گفته:

  سلام
  جناب بقوسيان كتاب هايي كه معرفي كرديد عالي بود و من را ذوق زده كرد.
  باز هم تشكر

 5. سجاد زمانی گفته:

  ممنون از مقالتون
  من در نمایشگاه کتاب سه عنوان از لیست فوق رو پیدا کردم. متشکرم

 6. محمدجوادصالحی گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  به نظر کتابهای فوق العاده ای باید باشند. توضیحاتی که زیر هر کتاب نوشته اید جالب بود. از شما ممنون هستم.
  محمدجوادصالحی
  کسی که به خاطر آموزش های غیرحضوری شما تکان های شدیدی در خود احساس کرد و اکنون در حال تبدیل شدن به یک کارخانه ی تولید اطلاعات است. از صمیم قلب از شما متشکرم و برایتان آرزوی موفقیت های بسیار بیشتر و سلامتی دارم.

 7. عباس طاهری گفته:

  از شما بابت معرفی این کتاب های فوق العاده و لینکی که قرار دادید متشکرم
  من مسری، گاو بنفش و از خوب به عالی رو خوندم و حتما بقیه رو هم مطالعه می کنم.

 8. سینا فرهمند گفته:

  درود بر استاد عزیز ژان بقوسیان.
  ممنونم از تمامی زحمات شما در اعتلای فرهنگ مطالعه در ایران.

 9. باقر ناصری گفته:

  سلام
  ممنون با بت معرفی کتابها اینکه باعث رشد افراد می شوید نشانه سخاوت شماست وازشما وتیم زحمتکشتان تشکر می کنم

 10. محمود محمدیان گفته:

  با سلام و تشکر از فهرست
  بنظرم جای بعضی کتاب ها خالی است
  مثلا کتاب فوق العاده خواندنیه «نورودیزاین بیشن نورومارکتینگ برای افزایش جذابیت و سودآوری» اثر نویسنده شهیر انگلیسی دارن بریجر/

 11. محمد جعفر اجری گفته:

  کتاب مسری را من چندین بار خوانده ام . واقعا عالی است. اگر میخواهید در بازاریابی متفاوت عمل کنید پیشنهاد میکنم آن را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت | ورود
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
کتاب بازاریابی عصبی

کتاب بازاریابی عصبی

23 ترفند جدید برای افزایش فروش با شناخت عملکرد مغز

20 درصد تخفیف

فقط 39،000 تومان