بهانه ممنوع!
4.5
(6)

بهانه کافی است. کارتان را بکنید یا نکنید اما بهانه نیاورید. از مغز شگفت‌انگیز خود برای توجیه کردن و بهانه آوردن که چرا فلان اقدام را انجام نداده‌اید، استفاده نکنید. کاری صورت دهید و دست‌به‌کار شوید. برای خودتان تکرار کنید مسئولیت به گردن من است.
بازندگان عذر و بهانه می‌آورند و برندگان پیشرفت می‌کنند و به جلو می‌روند. از کجا می‌فهمید که عذر و بهانه‌ شما اعتبار دارد یا ندارد؟ بسیار ساده است. به اطراف خود نگاه کنید و بپرسید: آیا کس دیگری وجود دارد که از عذر و بهانه‌های شبیه به من استفاده کند و موفق باشد؟؟
وقتی این سوال را می‌پرسید اگر صادق باشید باید اذعان کنید که هزاران و حتی میلیون‌ها نفر وجود دارند که حال‌وروزی به‌مراتب بد‌تر از شما داشته‌اند اما به موفقیت دست‌یافته‌اند.

 

معجزه نظم و ترتیب شخصی

برای آنکه به موفقیت‌های شایان‌ذکر دست پیدا کنید، باید حال‌وروزتان با گذشته تغییر کند. مهم نیست که مال‌ومنال بیشتری بیندوزید، مهم این است که در مقایسه با متوسط مردم از کیفیت مطلوب‌تری برخوردار شوید. ایجاد نظم و ترتیب شخصی کیفیتی است که دستیابی به هر چیزی را امکان‌پذیر می‌کند.
به گفته‌ کاپ میر، نویسنده‌ چهار کتاب پرفروش در امر موفقیت، نظم و انضباط شخصی توانایی انجام دادن کاری است که باید بکنید، چه این را دوست داشته باشید چه دوست نداشته باشید. از این‌رو می‌توان گفت که نظم و ترتیب شخصی کلید رسیدن به عظمت شخصی است. این یک کیفیت جادویی است که همه درها را به روی شما می‌گشاید.

 

به بلندمدت بیندیشید

مهم‌ترین عامل موفقیت در زندگی چشم‌انداز‌های بلندمدت است. موفق‌ترین افراد آن‌هایی هستند که به بلندمدت فکر می‌کنند. شاید مهم‌ترین کلمه در اندیشه بلندمدت، فداکاری و ازخودگذشتگی است. اشخاص برتر در شرایطی هستند که در تمام مدت عمر در کوتاه‌مدت ازخود‌گذشتگی می‌کنند تا در بلندمدت به نتایج عالی‌تر دست پیدا کنند.
قله‌های رفیع را مردان موفق به یک‌باره فتح نکردند؛ اما آن‌ها وقتی دیگران در خواب بودند، شب‌هنگام برای رسیدن به قله سراشیبی را طی می‌کردند.
توانایی شما در فکر کردن، برنامه ریختن و تلاش نمودن در کوتاه‌مدت و عادت دادن خود به انجام کار درست کلید خلق آینده‌ای تابناک است.

 

کار زیاد کلید موفقیت

شرط لازم کار زیاد انضباط و نظم و ترتیب شخصی است. موفقیت تنها زمانی امکان‌پذیر است که بر تمایل طبیعی به کم‌کاری غلبه کنید و نخواهید که راه راحت را بروید. موفقیت پایا تنها زمانی امکان‌پذیر است که خود را مقید به کار طولانی بکنید.

 

چگونه درآمد خود را دو برابر کنید

اصل دقایق را در کارهای فروش خود لحاظ کنید. این اصل می‌گوید اگر درآمد روزانه‌ شما با تعداد دقایقی که با مشتری رو‌به‌رو هستید رابطه‌ مستقیمی دارد، با اضافه کردن تعداد این دقایق می‌توانید به فروش خود بیفزایید.
تقریبا در تمامی موارد، وقتی فروشنده‌ای تعداد دقایقی را که در حضور یک مشتری می‌گذراند دو برابر کند، فروش آن فروشنده به دو برابر افزایش پیدا می‌کند. این هرگز اتفاقی نیست. این مبتنی بر قانون احتمالات است.

 

روی هر چه متمرکز شوید رشد می‌کنید

اگر در موقعیتی رفتار می‌کنید که مطابق با ارزش‌هایتان رفتار نمی‌کنید، همین حالا تصمیم بگیرید که با این موقعیت بر‌خورد کنید. درست در لحظه‌ای که این کار را می‌کنید به احساس شادمانی می‌رسید، احساس می‌کنید که کنترل همه‌چیز در دست شما است. بر اساس قانون تمرکز روی هر چه متمرکز شوید رشد می‌کنید. وقتی درباره‌ فضایلی فکر می‌کنید که موردستایش و تحسین شما است، این ارزش‌ها را به اعماق ذهن نیمه هشیار خود می‌فرستید تا در هر موقعیتی خودبه‌خود عمل کنند.

 

حذف کردن احساسات منفی

مخرج مشترک همه‌ انسان‌ها این است که می‌خواهند شاد و خوشبخت باشند. به زبان ساده، خوشبختی به معنای نبودن احساسات منفی است. وقتی پای احساسات منفی در کار نباشد، آنچه باقی می‌ماند عواطف و احساسات مثبت است؛ بنابراین حذف احساسات منفی کار مهمی است که باید صورت بگیرد.

 

دلیل خوشبختی

فاصله میان شرایط فعلی و شرایطی که فکر می‌کنید برای شادی و خوشبختی به آن نیاز دارید، میزان خوشبختی شما را مشخص می‌کند. این موضوعی است که تصمیم‌گیری و ارزیابی آن به شما بستگی دارد. از قدیم گفته‌اند که موفقیت یعنی رسیدن به آن چیزهایی است که شما می‌خواهید، اما شادمانی و رضایت بدین معناست که آنچه را به دست می‌آورید دوست داشته باشید. وقتی درآمدها و زندگی‌تان با هدف‌ها و انتظارات شما هم‌خوانی داشته باشند، احساس شادی و خوشبختی می‌کنید؛ اما اگر به هر دلیلی شرایط فعلی شما با آنچه می‌خواهید منافات داشته باشد، ناخشنود و مایوس می‌شوید.

 

پادزهر احساسات منفی

مطمئن‌ترین راه برای حذف احساسات منفی این است که بلافاصله بگوییم: من مسئول هستم. هرگاه اتفاقی می‌افتد که تولید خشم می‌کند، بلافاصله با گفتن این جمله خشمتان را فروبنشانید.
قانون جایگزینی می‌گوید می‌توانید جای یک اندیشه منفی را با یک اندیشه مثبت عوض کنید. ازآنجایی که ذهن شما در هرلحظه تنها به یک فکر می‌تواند بیندیشد، وقتی به‌عمد اندیشه مثبتی را انتخاب می‌کنید، سایر اندیشه‌ها را از ذهن خود بیرون می‌ریزید.

 

سه اقدام ساده برای بهتر شدن

1. روزانه شصت دقیقه در زمینه‌ کاریتان کتاب بخوانید.
رادیو و تلویزیون را خاموش کنید، روزنامه را به کناری بگذارید و روزی یک ساعت درباره‌ حرفه و مطلب خود کتاب بخوانید.
2. در اتومبیل به نوارهای آموزشی گوش دهید.
3. به‌طور منظم در سمینارهای آموزشی شرکت کنید. هرگز از یادگیری و رشد کردن دست برندارید.

 

بهترین باشید!

رشد و بهسازی شخصی در تمام مدت عمر و متعهد شدن برای رسیدن به سطح بهترین‌ها، به تصمیم جدی و قدرت اراده بستگی دارد. هرگاه مطلب جدید می‌آموزید و از آن استفاده می‌کنید، عزت‌نفس و احترام به خود شما افزایش می‌یابد. احساس می‌کنید کنترل کسب مداخل خود را در دست دارید که این یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی شما است.

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 6

کتاب افزایش عملکرد

کتاب افزایش عملکرد

انجام کارهای یک هفته در یک روز با افزایش عملکرد شخصی

180.000 تومان

فقط 90،000 تومان