راز حقیقی موفقیت

راز حقیقی موفقیت

 

کار بزرگ ما این نیست که ببینیم از دور چه کورسویی دیده می شود، کار بزرگ این است که آن‌چه را در نزدیک خود در اختیار داریم مورد استفاده قرار دهیم.

 

انواع باد‌های مخالف

بادهای مخالف در تجارت و در زندگی شخصی از منابع متعددی ناشی می‌شوند. منبع اصلی باد مخالف سایر مردم هستند. آن‌ها شما را ناامید می‌کنند. فریب‌تان می‌دهند، به شما خیانت می‌کنند، در حد انتظارات و توقع شما حاضر نمی‌شوند. خود را بی‌صلاحیت و بی‌تفاوت نشان می‌دهند. اگر انتظار داشته باشید همه‌ی اشخاصی که با آن‌ها رو به‌رو می‌شوید، باهوش، باصلاحیت و صادق باشند، با چالش‌های قابل ملاحظه‌ای رو‌به‌رو می‌گردید.
مشتریان شما منبع مهم باد مخالف هستند.

وقتی فعالیت جدیدی را شروع می‌کنید، متوجه می‌شوید که وادار کردن مشتریان به خرید در بار نخست چه‌قدر دشوار است. می‌بینید که چه‌قدر دشوار است که مشتریان خود را راضی کنید که به جای خرید از عرضه‌کنندگان قبلی از شما خرید کنند.  اغلب مشتریان حوزه‌های امن قبلی خود را جست‌و‌جو می‌کنند. آن‌ها به تبعیت از قانون بی‌حالی ترجیح می‌دهند از همان عرضه‌کننده‌ی قبلی خرید کنند و این در حالی است که ممکن است کالای شما برتر و بهتر باشد.

مشتریانتان شما را ناامید می‌کنند، به این شکل که کمتر از حدی که از آن‌ها انتظار دارید از شما خرید می‌کنند، کندتر از زمانی که می‌خواهید پولش را می‌پردازند و بیش از حدی که انتظار دارید شکایت می‌کنند. ممکن است به این نتیجه برسید قیمتی که بر کالای خود گذاشته‌اید نمی‌تواند در بازار  با قیمت‌های موجود رقابت کند. این مشکلات و این چالش‌ها طبیعی هستند. وظیفه‌ی شما این است که به شکلی واقع‌بینانه با آن‌ها برخورد کنید.

به خاطر داشته باشید که حق همیشه با مشتری است. مهم نیست شما چه تولید می‌کنید. مهم این است که مشتریان چه کالایی می‌خرند. مهم نیست به آن‌ها چه پیشنهادی می‌دهید، مهم این است که آن‌ها از کالای شما لذت می‌برند؟ با واقعیت‌ها رو‌به رو شوید و کالاها و خدمات خود را اصلاح کنید تا مشتریان خریدار آن باشند، کالایتان را دوباره بخرند و درباره‌اش با دوستان و آشنایانشان حرف بزنند.

 

 

در برابر جذبه حیطه امن و راحت مقاومت کنید

به خاطر ترس از شکست، اکثریت مردم در برابر تغییر مقاومت می‌کنند و این در حالی است که تغییر به سود آن‌ها کار می‌کند. به سبب قانون سکون، جسم در حال حرکت آن‌قدر به حرکت خود ادامه می‌دهد تا عاملی او را از حرکت باز دارد. اشخاص کار واحدی را سال‌ها ادامه می دهند برای این‌که از حوزه‌ی امن و ایمن خود فاصله نگیرند.
هارولد جنین می‌گوید: بزرگ‌ترین مسئله، اعتیاد یا اعتیاد به کار نیست، بزرگ‌ترین مسئله نفس پرستی است.

اغلب افراد از این‌که کارشان اشتباه باشد متنفرند. با آن‌که کاملا مشخص است آن‌ها اشتباه می‌کنند، حاضر نیستند این را تصدیق کنند. این اشخاص به خاطر نفس خود حاض نیستند که به اشتباهات خود اعتراف کنند و اغلب تقصیر را به گردن دیگران می‌اندازند و حاضر نیستند مسیر حرکت خود را اصلاح نمایند.

 

 

پردرآمد‌ترین فراست‌ها

به گفته‌ی هووارد گاردنر در دانشگاه هاروارد پر درآمد‌ترین هوش‌ها و فراست‌ها، هوش اجتماعی است. همه چیز بستگی به این دارد که چگونه با دیگران مذاکره می‌کنید، با آن‌ها ارتباط برقرار می‌سازید، آن‌ها را متقاعد می‌کنید و نظرات و کالاها و خدمات خود را به دیگران می‌قبولانید و می‌فروشید.

برای این‌که در زندگی کار ارزشمندی انجام دهید، باید از کمک و همکاری بسیاری از مردم برخوردار شوید. مهارت‌های بیان شخص شما در گرفتن کمک و حمایت از دیگران، از هر عاملی قدرتمندتر هستند  و ممکن است هنوز به اندازه‌ی کافی رشد نکرده باشند.

ممکن است فاقد توانمندی مذاکره باشید و نتوانید به هنگام خرید و فروش به قیمت مناسب و مطلوب برسید. ممکن است نتوانید نظرات، کالاها و خدمات خود را به کسانی که شکاک هستند بفروشید.

 

 

پدال گاز را فشار دهید

افزودن بر دانش و مهارت‌ها، مانند استفاده از سوخت با اکتان زیاد در اتومبیل، در راه رسیدن به مقصدمان می باشد. آموختن مهارت‌های جدید که می‌تواند توانمندی‌های شما را تغییر دهد شبیه فشردن پا بر پدال گاز توانمندی‌های بالقوه شماست. به زبان ساده برای کسب درآمد بیشتر ابتدا باید بیشتر بیاموزید. همان‌طور که پت رایلی مربی بستکتبال می‌گوید: اگر بهتر نشوید، بدتر خواهید شد.

متاسفانه توانایی درآمدی اکثریت مردم یا ثابت است و یا حتی بدتر از آن، کیفیت نزولی دارد.  توانایی کسب درآمد اضافه‌ی اکثریت از سطح تورم که ۳ درصد است، بهتر نمی‌شود و به همین دلیل اکثریت مردم در شرایط شغلی مناسبی به سر نمی‌برند.

۲۰ درصد اشخاص بالای جامعه ما پیوسته بر توانایی‌های کسب درآمد خود می‌افزایند. آن‌ها بهترین کتاب‌ها را می خوانند، به بهترین نوارهای آموزشی گوش می دهند، فیلم‌های آموزشی تماشا می‌کنند و در کلاس‌ها و سمیناهای مختلف حضور به هم می‌رسانند. آن‌ها یادگیری را به گونه‌ای دنبال می‌کنند که گویی آینده‌شان بستگی به آن دارد و همین طور هم هست.

 

مارک تواین می‌گوید: شجاعت، مقاومت در برابر هراس است. نه این‌که هراس در کار نیست، بلکه بر این هراس مسلط شوید.


کارایی و اثربخشی

هدف شما باید این باشد که خود را ارزشمند کنید و بعد تبدیل به کسی ش

12345 (با 0 رای)
برای رای دادن باید عضو سایت باشید
Loading...
منبع: مدیر سبز
دانلود PDF این مقاله

حتما نگاهی به این مقالات بیندازید