11 روش برای کسب اعتبار در فضای اینترنت از طریق تولید محتوا

وقتی افراد از داشتن اعتبار در فضای اینترنت سخن به میان می‌آورند به راستی منظور آن‌ها چیست و چرا بازاریابان و صاحبان کسب‌وکار به دنبال کسب اعتبار هستند و در این خصوص با رقبای خود به رقابت می‌پردازند و چگونه می‌توان این اعتبار را در فضای اینترنت به دست آورد؟

داشتن اعتبار در فضای اینترنت بدین معنی است که شما نه تنها در فضای اینترنت در موضوع خاص پیشرو و صاحب نظر هستید بلکه شما انتشاردهنده آن موضوع خاص در میان کاربران آنلاین خواهید بود. دلیلی نیز که باعث می‌شود شرکت‌های مختلف به رقابت در این خصوص بپردازند این است که موتورهای جست‌وجو و مشتریان فعلی این موضوع را تشخیص دهند و در نتیجه مشتریان جدید و درآمد بیشتر از این طریق به دست آورند.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ایجاد اعتبار در فضای اینترنت تولید محتوا خواهد بود؛ اما در تولید محتوا باید به مواردی توجه کرد.

1. محتوا با جنبه اطلاع‌رسانی ایجاد کنید.

یک روش بسیار عالی برای ایجاد اعتبار این است که محتوا را با هدف آموزش به افراد ایجاد کنید. هنگامی که افراد از آموزش‌های شما استفاده کردند و به نتیجه مطلوب رسیدند مجددا به وب‌سایت شما بر خواهند گشت و این موضوع برای وضعیت اعتبار شما در موتورهای جست‌وجو مفید خواهد بود.

2. محتوای ویژه ایجاد کنید.

سعی کنید در مواردی تولید محتوا کنید که خود در آن مورد دارای علم کافی هستید. درست است که مخاطبان شما کاهش پیدا خواهند کرد اما به تدریج اعتبار و مخاطبان شما در آن زمینه خاص افزایش می‌یابد و در آینده می‌توانید زمینه‌های بیشتری را تحت پوشش قرار دهید.

3. در مورد وقایع کسب‌وکار خود به روز باشید و مطلب بنویسید.

سعی کنید در مورد وقایعی که در صنعت مربوط به کسب‌وکار شما اتفاق می‌افتد به روز باشید و در این خصوص مطلب بنویسید و این مورد را به یاد داشته باشید که موتورهای جست‌وجو به آن دسته از تولیدکنندگان محتوا بهای بیشتری می‌دهند که جزء اولین افرادی باشند که به انتشار اخبار و وقایع می‌پردازند.

4. به زبان ساده بنویسید.

سعی کنید محتوا را به زبان ساده و قابل فهم بنویسید. در صورت انتشار مطالب نامفهوم ممکن است مخاطبان خود را از دست بدهید.

5. نمونه‌های کاری را اطلاع‌رسانی کنید.

از مشتریان خود در ایجاد محتوا کمک بخواهید؛ بدین معنی که اقداماتی را که برای رفع مشکل آنان انجام داده‌اید به اطلاع دیگران برسانید.

6. همایش‌ها، کنفرانس‌ها و کارگاه‌های آموزشی ترتیب دهید.

ممکن است همه مشتریان شما از روش‌های اطلاع‌رسانی یکسان، استقبال نکنند و اطلاع‌رسانی از طریق شنیدن را به خواندن ترجیح دهند پس سعی کنید روش‌های اطلاع‌رسانی در قالب همایش، کنفرانس یا کارگاه‌های آموزشی را نیز در دستور کار قرار دهید.

7. محتوای طولانی‌تر نیز بنویسید.

علاوه بر مطالبی که در وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنید سعی کنید مطالب طولانی‌تر مانند نوشتن یک کتاب الکترونیکی، راهنماهای استفاده و مواردی از این نوع را نیز مد نظر قرار دهید؛ چون این‌گونه از محتوا قابلیت دانلود توسط کاربران و اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی را خواهد داشت.

8. در وبلاگ‌های دیگر نیز به عنوان مهمان مطلب بنویسید.

با این کار شما خود را به مخاطبان جدید معرفی می‌کنید و لینک‌های بازگشتی به وب‌سایت خود را افزایش می‌دهید و اعتبار خود را در میان خوانندگان مقالات اینترنتی افزایش می‌دهید.

رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید! - بخش سوم

9. لینک‌های بازگشتی به وب‌سایت خود را افزایش دهید.

به منظور کسب اعتبار سعی کنید تا جایی که می‌توانید در وب‌سایت‌های معتبر لینک بازگشتی به وب‌سایت خود داشته باشید؛ بدین معنی که اگر مطالب با ارزش منتشر کنید وب‌سایت‌های دیگر، لینک مطالب وب‌سایت شما را در وب‌سایت خود قرار می‌دهند و بدین ترتیب رتبه وب‌سایت شما در موتورهای جست‌وجو افزایش خواهد یافت.

10. در رسانه‌های اجتماعی فعال باشید.

کاربران از طرق مختلف از مطالب وب‌سایت شما مطلع می‌شوند. بعضی به وب‌سایت شما مراجعه می‌کنند، بعضی در خبرنامه وب‌سایت شما عضو می‌شوند و بعضی نیز از طریق رسانه‌های اجتماعی به محتوای ایجاد شده توسط شما دسترسی پیدا می‌کنند. پس سعی کنید در بحث‌های مربوط به موضوعات مطرح شده در شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه کاربران وب‌سایت خود شرکت کنید و در خصوص استفاده از شبکه‌های اجتماعی فعالیت لازم را داشته باشید.

11. یک منبع معتبر در ایجاد محتوا باشید.

سعی کنید در ایجاد محتوا از استفاده از مطالب غیر ضروری و تبلیغات محصولات و خدمات شرکت‌های دیگر بپرهیزید و تمرکز خود را در ایجاد بهترین مطالب معطوف کنید.

نویسنده: سایت http://blog.bb2cd.net - ترجمه محمد مهدی هاتفی
منبع: مدیر سبز

دانلود PDF این مقاله
5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود
close-link

دانلود
close-link