مراحل راه اندازی کسب و کار جدید برای جوانان

مراحل راه اندازی کسب و کار جدید برای جوانان

برای شروع از هفت مرحله زیر برای راه اندازی کسب و کار جدید استفاده نمایید. اینها مراحلی است که دوستان شما در اروپا و آمریکا به آن عمل می کنند و هر کدام برای خود کار پردرآمد و مستقلی دارند.

 

 

 

● روز اول: برنامه ریزی

یک دفترچه برنامه ریزی کسب و کار تهیه کنید. در این بخش فهرستی از سرگرمی های مورد علاقه تان را بنویسید. بعد مهارت های مخصوص به خودتان را فهرست کنید.
سپس کارهای روزمره و مشاغلی را که با آنها آشنا هستید یا سریع می توانید یاد بگیرید را یادداشت نمایید. به ۱۰ تا ۱۵ نفر از دوستان و آشنایان زنگ بزنید یا با آنها دیدار داشته باشید تا بفهمید آنها به چه نوع محصول یا خدماتی نیاز دارند. فهرستی از نیازهای جامعه را بنویسید. فهرست نیازهای جامعه را با فهرست سرگرمی ها، مهارت های خاص و کارهای روزمره قبلی تان مقایسه کنید. فهرستی از کسب و کارهای ممکنی را تهیه کنید که شما می توانید با استفاده از استعدادها و مهارت هایتان برای برطرف کردن نیازهای مشتری انجام دهید. سه ایده کسب و کاری بسیار خوب که شما از آن لذت می برید و از همه سودآورتر است را انتخاب کنید. دوباره به سراغ همان ۱۰ تا ۱۵ نفر بروید. ببینید هر کدام برای هر یک از کالاها و خدمات در سه کسب و کار مورد نظر شما چه پولی پرداخت خواهند کرد.

 

 

 

● روز دوم: سرمایه گذاری

تحقیقتان را مورد مطالعه قرار دهید و بهترین کسب و کار را برای شروع انتخاب کنید. در مورد این کسب و کار با والدینتان مشورت کنید. تا اطمینان حاصل نمایید آنها با طرح های شما موافق هستند.
بخش بعدی دفترچه شما توصیف کسب و کار نام دارد.
در مورد دو تا سه اسم مورد علاقه تان با دوستان گفت و گو کنید تا ببینید کدام یک بیشتر مورد قبول قرار می گیرد. – بهترین نام را برای کسب و کارتان انتخاب کنید.
در دفترچه تان، کالا یا خدماتی که قصد فروش آن را دارید شرح دهید و بگویید چطور هر کدام منحصر به فرد هستند.
فهرستی از وظایف و کارهایی که برای اداره موفق کسب و کارتان لازم است تهیه کنید. فهرستی از مشاورین باتجربه یا منابع ارائه نظر با کمک در مهارت ها یا دانشی که نیاز دارید تهیه کنید.
تصمیم بگیرید آیا شما می خواهید تنها صاحب آن کسب و کار باشید یا شرکایی خواهید داشت. فهرستی از وظایف و مسوولیت های هر فرد تهیه کنید.
با سالن اجتماعات شهر یا اتاق بازرگانی تماس بگیرید و ببینید که آیا برای کسب و کارتان مجوز یا پروانه ای لا زم است اگر لا زم است با یک وکیل درباره مالکیت قانونی کسب و کارتان صحبت کنید. اگر شما تصمیم گرفته اید دانسته باشید توافقنامه قانونی شرکت را امضا کنید.

 

 

 

● روز سوم: استخدام کارکنان

فهرستی از تمامی اقلام و تجهیزاتی که برای تولید محصول تان به آن نیاز دارید را تهیه کنید. برای هر یک از اقلامی که باید بخرید دنبال کمترین قیمت باشید و هزینه ها را در دفترچه تان بنویسید.
نمونه ای از محصولتان را تهیه کنید وآن را نشان دهید.
فهرستی از هزینه های عملیاتی کسب و کارتان تهیه کنید مانند (اجاره – تلفن – آب و …) بخش بعدی دفترچه شما بازاریابی کسب و کار نام دارد.
فهرستی از رقبای بالقوه کسب و کارتان را مشخص کنید توضیح دهید چگونه کار شما به شیوه ای متفاوت نیازهای شماست.
فهرستی از مهم ترین شیوه ها برای شرح دادن کسب و کارتان به مشتری تهیه کنید. هزینه کل تبلیغات برای آغاز کسب و کار را برآورد کنید و در دفترچه خود آن را بعد از هزینه های اولیه بنویسید.
هزینه های اولیه را بازبینی کنید و برآوردی نهایی از مجموع هزینه های اولیه کسب و کار خود داشته باشید.

 

 

 

● روز چهارم: قیمت گذاری

فهرستی از منابع ممکن پول برای راه اندای کسب و کار تهیه کنید. با والدیتان در مورد طرح شغلی تان بحث کنید. مجوز پروانه های لا زم برای راه اندازی کسب و کار را تهیه کنید.

 

 

 

● روز پنجم: تبلیغات

برای راه اندازی کسب و کار جدید به دفتر ثبت شرکت ها بروید نام کسب و کارتان را ثبت کنید.
یک شعار تبلیغاتی بسازید که با آن مردم به یاد کسب و کار شما بیفتند.
قیمت کالا وخدمات خود را مشخص کنید.
آگهی های تبلیغاتی کارت های کسب وکاری و نشان هایی را طراحی کنید که کسب وکار شما را تبلیغ کند. بیشتر به شیوه هایی توجه کنید که کالا های شما در زمان، پول، یا کار مشتری ها صرفه جویی کند. مواد لا زم برای ساختن محصولا تتان و تجهیزات اصلی برای راه اندازی کسب و کارتان را جمع آوری کنید.

 

 

 

● روز ششم: مدیریت زمان

برای مراسم افتتاحیه دوستان و فامیل را دعوت کنید واز آنها بخواهید کسانی که ممکن است به محصول شما نیاز داشته باشند را به شما معرفی کنند و یک قرعه کشی ترتیب دهید و به برخی از حضار هدایایی بدهید. فرم های سفارش و رسیدهای مشتریان را آماده کنید. یک سیستم برای ثبت اطلا عات جهت پیگیری همه هزینه ها ودرآمدهایتان فراهم کنید.

 

 

 

● روز هفتم: ثبت کردن

جایی برای مهمان هایی که برای قرعه کشی ثبت نام خواهند کرد قرار دهید.
یک سخنرانی ۱۵ ثانیه راتمرین کنید تا در آن نام، نام کسب و کار و محصول اصلی تان را به مشتری ها بگویید . یک نمایش ۲ دقیقه ای از فروش را تمرین کنید تا شرح دهیدچگونه محصولا ت شما عمل می کند و چگونه نیازهای مشتری ها را برطرف می کند.

از اعضای خانواده خود بخواهید تا سوالا تی که ممکن است مشتری ها از شما بپرسند را مطرح نمایند و شما تمرین کنید چگونه به این سوال ها جواب مناسب دهید. از مراسم افتتاحیه خود لذت ببرید. دوستانه برخورد کنید وبه شیوه های مختلف به مردم کمک کنید. فهرستی از کارهایی که لا زم است سفارش هایی که در افتتاحیه درخواست شده است را ترتیب اثر دهید اهداف بیشتری را برای دو هفته بعد مشخص کنید سپس به خودتان تبریک بگویید ، شما یک رئیس هستید.

 

 

 

 

12345 (با 15 رای)
برای رای دادن باید عضو سایت باشید
Loading...
منبع: مدیر سبز
دانلود PDF این مقاله

حتما نگاهی به این مقالات بیندازید

نظر

 1. AHMADI

  با سلام خسته نباشید .
  خیلی ممنون از شما که اینگونه کار ها را برای جامعه ایران انجام میدهید این کار ها بسیار مفید بوده و باعث ایجاد کثب کار می شود .
  بازم بسیار ممنون اینها که خیلی به من کمک کردن امید وار هستم که بدرد بقیه هم بخورد انشالله ….

  پاسخ
 2. سجاد

  سلام دوستان عزیز
  تقریبا اکثر کامنت ها رو خوندم.مشکلاتی که دوستان برای کارهای مختلف میشمردند روتوی کارای جدیدی که چند ماهی هست شروع کردم و ازش راضی ام نمیبینم.خواستم از اونجایی که منم چند مدت پیش با جمعی از دوستانم سخت دنبال شروع ی کسب و کار مدرن و اشباع نشده میگشتم این کار جدیدم رو به شما دوستان با انگیزه معرفی کنم.
  خب این کار یک طرح تجاری هست که با نام بازاریابی شبکه ای چند سطحی ۵۹ سال در کشورهای اروپایی و حدود پنج سالی هم با تایید وزارت صنعت و معدن زیر نظر دولت مشغول به فعالیت است.
  که مزایایی مانند:
  ۱-ازادی مکان
  ۲-ازادی زمان
  ۳-صاحب و مالک کسب کاری هستی که شروع کردی
  ۴-شروع بدون سرمایه اولیه
  ۵-سود متناسب با میزان فعالیت
  ۶-شغل مناسب دانشجوها و افراد خانه دار و طرفداران دو شغله بودن
  در صورت تمایل برای اشنایی با این شغل و رفع هر گونه ابهام در این رابطه توسط ایمیلم با من در ارتباط باشید
  خوشحال میشم کمکتون کنم
  موفق باشید
  sajjadfathi6974@gmail.com

  پاسخ
  1. میثم

   با سلام
   دوستان توجه داشته باشید که بازاریابی شبکه ای یک دروغ بزرگ و فریب محضه.بیشتر شبیه داستان های تخیلی هست. از بیکاری و فقر مردم سوء استفاده میکنن بعدم با القای توهم مخ مردمو میزنن تا جیب خودشون رو پر کنن.
   همه میان چند ماه به امید سود های کلان جنس های گرون رو میخرن بعدشک که میفهمن گول خوردن کارو ول میکنن. ولی اون اجناس گرون که خریدن روی دستشون میمونه و سودشم که قبلا شرکتا کردن.
   پیروز باشید

   پاسخ
 3. ستاره

  سلام و عرض احترام. ممنون بخاطر همه راهنمایی های مفید و جذابتون. سپاسگزارم از وقتی که برام گذاشتید. راستش چند سالی هست که ذهنم درگیر کسب و کار اینترنتی شده. حقیقت اینه که آشنایی کافی در مورد برخی خدمات دارم، از جمله (تایپ، ویراستاری، ترجمه، صفحه آرایی، حسابداری، عکاسی، تصویرگری، طراحی، پژوهش، مشاوره حقوقی، مشاوره پرستاری) ولی یک کتابخانه هم دارم که بالغ بر ۳۰۰ جلد کتابه. میخواستم بدونم چطوری میتونم از طریق اسکن این کتابها یه سایت کسب درآمد تاسیس کنم؟ اصلا امکانش هست؟ ممنون میشم در این خصوص راهنمایی بفرمایید. باز هم از وقتی که برام گذاشتید سپاسگزارم.

  پاسخ
 4. سارا حلم زاده

  فکر نمی کنید یه مرحله مهم رو جا انداختید؟! ساخت محصول!!! چی رو بفروشیم؟!
  همش به حواشی پرداختید و آدم ها یادشون میره که ساخت محصولی که واقعا کار کنه خودش یه معضله!
  مهمه که چطور یه چیزی که به خوبی کار کنه و بشه بهش اعتماد کرد رو بسازیم. این مرحله کجای فرآیند شماست؟
  آفتابه لگن ۷ دست، شام و نهار هیچی…

  پاسخ

نظرتان را بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *