دانستن توانستن است

چرا با اینکه بسیار می‌آموزیم به دانسته‌هایمان عمل نمی‌کنیم؟

 

کنت بلانچارد درباره این کتاب می‌گوید:

مدتی پیش دیدم کارهایم تاثیر بلندمدت و فراگیر ندارد و در بسیاری از موارد کسانی که کتاب‌های مرا می‌خوانند نمی‌توانند راه‌کارهای آن را با کارهای روزانه‌ خود وفق بدهند. به‌ نظر می‌رسید بعضی از مدیران صرفا به صحبت در مورد تمرینات مدیریت می‌پردازند تا اینکه آن‌ها را به اجرا دربیاورند.

نمی‌توان رفتار مردم را از بیرون تغییر داد. تمام تمرکز من روی روش‌های مدیریت و رفتار بود و به آنچه در مغز و قلب مردم می‌گذرد توجه زیادی نکرده بودم. با این بینش، خودم را آماده کردم تا این خلا دانستن و عمل کردن را جبران کنم و روی روش‌هایی متمرکز شوم که به خوبیِ برون، به درون نیز توجه شود.

چیزی که با کمک آن می‌توانید آنچه را که از سخنرانی‌ها، دیدن فیلم‌ها یا شرکت در سمینارها به‌ دست می‌آورید به عمل تبدیل کنید و این آغاز نوشتن کتاب «دانستن توانستن است» شد.

این کتاب ابزارهای ساده‌ای به شما می‌دهد تا بتوانید شکاف استفاده نکردن از دانسته‌هایتان را پر کرده و آن‌ها را زنده کنید. به امید آنکه آرزوی ما برآورده شود و شما نیز به اهدافتان برسید.

این کتاب داستان نویسنده‌ای است که کتاب‌های پرفروشی نوشته است و میلیون‌ها نسخه از کتاب‌هایش فروش رفته است. هرکس کتاب‌هایش را می‌خواند از داستان‌ها و پیام‌هایش لذت می‌برد. هر وقت کسی از کارهای این نویسنده تعریف می‌کرد، نویسنده می‌پرسید: «چگونه دانسته‌هایتان رفتارتان را تغییر داده است؟»

پاسخ به این سوال برای بیشتر مردم سخت بود. در نتیجه اغلب موضوع را با صحبت در مورد دیگر عقایدشان یا کتاب‌های دیگری که تازگی خوانده بودند، عوض می‌کردند. این نوع عکس‌العمل‌های متقابل، نویسنده را به این نتیجه رساند که میان اطلاعاتی که از کتاب‌ها، نوارها، فیلم‌ها، سمینارها و از این قبیل به دست می‌آید و آنچه باید انجام شود، شکاف بسیار بزرگی وجود دارد.

سه ساعت بعد از یک سمینار یا کلاس، بهترین شنونده‌ها نیز تنها حدود ۵۰ درصد از آنچه را شنیده‌اند، به یاد می‌آورند. در پایان یک ماه، فقط ۵ درصد از آنچه در سمینار شنیده‌اند در خاطرشان می‌ماند.

در این کتاب کوچک ۸۶ صفحه‌ای که در قالب داستانی جذاب نوشته شده به را‌زهای پر کردن شکاف دانستن و توانستن پرداخته می‌شود و روش‌هایی برای تبدیل دانسته‌ها به عمل ارائه می‌شود.

 

 

 

نام کتاب: دانستن توانستن است
نویسنده: کن بلانچارد
انتشارات: سپید
مترجم: نعیمه ترابی فرد
قطع کتاب: رقعی
تعداد صفحات: ۸۶
نوبت چاپ: سوم ۱۳۹۱
قیمت: ۳۶۰۰ تومان

 

قیمت کتاب همراه سی‌دی صوتی کامل کتاب: ۱۳۵۰۰ تومان

 

 


خرید کتاب همراه سی‌دی صوتی
دانستن توانستن است

 

 

 


خرید کتاب به‌تنهایی

 

 

 

منبع: مدیرسبز

نویسنده: کنت بلانچارد - ترجمه نعیمه ترابی فرد - انتشارات سپید
منبع: مدیر سبز

دانلود PDF این مقاله
0/5 ( 0 نظر )
بخوانید:  چگونه از مشتریانتان مراقبت کنید

۳ دیدگاه برای “دانستن توانستن است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود
close-link

دانلود
close-link

دانلود
close-link