اولین کنفرانس ملی تبلیغات

چهارشنبه در شلوغی برگزاری کارگاه آموزشی بودم که فکسی دریافت کردیم. فکس از طرف دوست و همکار خوبم آقای بهنود آلله وردی بود که مرا به نخستین کنفرانس تبلیغات دعوت کرده بود. این کنفرانس در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۷ و ۱۸ دی ماه برگزار می شد.

متاسفانه پنجشنبه نتوانستم شرکت کنم، ولی جمعه صبح به سمت محل کنفرانس که هتل المپیک بود راه افتادم. پس از رسیدن به آنجا و ارائه فکس دریافتی کارت شرکت در کنفرانس را دریافت کردم که بر آن نوشته شده بود: مهمان ویژه VIP. بعد که دیدم بر کارت های دیگر این عبارت نوشته نشده احساس خوبی داشتم.

 

کنفرانس شروع شد و سخنرانی ها اجرا شدند. بعضی از آنها بسیار جالب بودند. البته مواردی هم بودند که بیشتر به توضیح دادن درس از روی کتاب درسی شبیه بودند. موضوعات سخنرانی ها در مورد استفاده از شبکه های اجتماعی، تاثیر موسیقی در تبلیغات، تبلیغات محیطی، برندینگ عاطفی و … بودند.

 

جای خوشحالی است که بازاریابی و تبلیغات جایگاه خود را در شرکت ها پیدا می کند و مدیران شرکت ها به این نتیجه می رسند که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارند.

 

در بخش آخر کنفرانس میزگردی بود که در آن به سوالات تعدادی از شرکت کنندگان پاسخ داده شد. آقای دکتر روستا هم که از چهره های مطرح بازاریابی در ایران هستند به سوالات پاسخ می گفتند.

 

در اینجا جا دارد از آقای بهنود الله وردی برگزار کننده کنفرانس تشکر کنم. او جوانی آرام، کم حرف و در عین حال بسیار جسور است. برگزاری چنین کنفرانس هایی بیش از هر چیز به جسارت نیاز دارد.

 

امیدوارم شاهد برگزاری کنفرانس هایی مشابه باشیم. پس از پایان کنفرانس تصمیم قاطعی گرفتم که مطلبی را آماده کنم و  در کنفرانس سال بعد شرکت کنم.

 

اطلاعات کنفرانس

زمان: ۷-۸ آبان ماه ۸۸
مکان: سالن همایشهای هتل المپیک
همراه با کارگاه یک روزه تدوین کمپین بر اساس مدل مهندسی تبلیغات ۶ آبان ۸۸ مرکز همایشهای هتل المپیک

اهداف کنفرانس:

گروه «مهندسی تبلیغات» بنیانگذار تکنیک نوین مهندسی تبلیغات در ایران با هدف نهادینه سازی و فرهنگ سازی این تکنیک اقدام به برگزاری نخستین کنفرانس ملی مهندسی تبلیغات در آبان ماه ۸۸ نموده است.

 

اصلی ترین وظیفه مهندسی تبلیغات افزایش بهره وری و کاهش هزینه های کمپین های تبلیغاتی و بازاریابی و برنامه ریزی استراتژیک برند است که با بهره گیری نظام مند از علوم و فنونی چون مدیریت استراتژیک، روانشناسی، مدیریت بازاریابی، برندینگ و مدیریت خلاقیت در مدل جامع مهندسی تبلیغات تدوین می شود. مهم ترین سوالی که در نخستین کنفرانس ملی مهندسی تبلیغات به آن پاسخ داده می شود این است که «چگونه می توان با هزینه کمتر به اثربخشی بیشتر تبلیغات و در نتیجه رونق کسب و کار دست یافت؟» از اهداف دیگر این کنفرانس می توان به این موارد اشاره کرد: راهکارهای افزایش اثربخشی و کاهش هزینه در کمپینهای تبلیغاتی و بازاریابی، آسیب شناسی و عارضه یابی تبلیغات در ایران، ارتقای سطح دانش مدیران در زمینه علوم روز مهندسی تبلیغات در دنیا، بررسی تکنیکهای نوین مهندسی تبلیغات و نقش آن در افزایش اثربخشی برنامه های کسب و کار، معرفی مدل نوین و اثربخش مهندسی تبلیغات جهت ارتقای کسب و کار کلیه مدیران.

  هفت اشتباه مرگبار در تبلیغات

 

بــرگــزارکنـندگــان اصــلی:

مشاور عالی کنفرانس: دکتر احمد روستا (عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی)
رییس کنفرانس: بهنود الله وردی نیک
شورای سیاستگذاری: دکتر محمود محمدیان (عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی)، دکتر شهریار شفیعی (عضو هیات علمی سازمان مدیریت صنعتی)، دکتر رسول سادات نژاد (رییس انجمن صنفی شرکتهای تبلیغاتی)، شهرزاد اسفرجانی (مشاور و مدرس تبلیغات)، پریسا پروشانی (رییس هیات مدیره انجمن تحقیقات بازار ایران)، بهنود الله وردی نیک (مشاور و مدرس مهندسی تبلیغات)
سخنرانان کلیدی: دکتر احمد روستا، دکتر محمود محمدیان، دکتر شهریار شفیعی
کمیته علمی: دکتر احمد روستا، دکتر محمود دهقان، دکتر محمود محمدیان، دکتر عبدالحمید ابراهیمی، دکتر شهریار شفیعی، دکتر وحید ناصحی فر، دکتر میراحمد امیرشاهی، دکتر حسین وظیفه دوست

 

محورهای اصلی کنفرانس:

راهکارهای افزایش اثربخشی تبلیغات ،جایگاه مهندسی تبلیغات در آمیزه بازاریابی، مدیریت خلاقیت. روانشناسی و جامعه شناسی مخاطب، استراتژی ها و تکنیکهای نوین افزایش بهره وری کمپین های تبلیغات، برنامه ریزی رسانه ای و مهندسی رسانه، نقش مهندسی تبلیغات در جایگاه سازی برند. برنامه های جانبی: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای نوین تبلیغات و بازاریابی، برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی (workshop)، معرفی برگزیدگان تبلیغات و بازاریابی کشور، آیین اعلام موجودیت انجمن علمی مهندسی تبلیغات ایران و…

 

مخاطبان:

کارفرمایان و صاحبان برندها در صنایع مختلف
مشاوران، کارگزاران و مجریان تبلیغات، بازاریابی، روابط عمومی و مدیران آژانسهای تبلیغاتی
مدیران عامل و مدیران ارشد تبلیغات، بازاریابی، فروش و روابط عمومی کلیه سازمانهای دولتی و خصوصی
مدیران و فعالان عرصه بازاریابی و تبلیغات و صنایع وابسته
و کلیه مدیران و افرادی که به اثربخشی بیشتر کسب و کار خود می اندیشند

 

 

 

 

نویسنده: مدیر سبز - ژان بقوسیان
منبع: مدیر سبز

دانلود PDF این مقاله
0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود
close-link

دانلود
close-link

دانلود
close-link